Eiropas Parlamentā, Briselē, 2013. gada 18. jūnijā atklāta Eiropas Izdevēju federācijas izstādi "Pieķerts lasot", kas tiek organizēta lasīšanas veicināšanas kampaņas ietvaros.

Atsaucoties akcijas aicinājumam, kampaņā piedalās vairāk nekā 160 Eiropas personības, tostarp Eiropas Savienības (ES) institūciju vadītāji, kultūras ministri, viņu vidū ir arī Latvijas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, kuras fotogrāfija un vēstījums par grāmatu lasīšanas nozīmi būs pieejama gan izstādē, gan akcijas mājaslapā, gan speciāli izdotajā grāmatā, kas veltīta šim notikumam.

 
Ar savu līdzdalību starptautiskajā akcijā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende stāsta ne tikai par lasīšanas paradumiem, bet arī popularizē Latviju, Rīgu kā 2014. gada kultūras galvaspilsētu, iepazīstina ar topošo Latvijas Nacionālo  bibliotēku, kā arī ar Latvijas dižgariem - Raini un Imantu Ziedoni. Kultūras ministre ir "pieķerta" bibliotēkas ēkas fonā lasot dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa grāmatu "Mūžības temperaments: studijas par Raini" (foto: Jānis Saliņš). Akcijas veidotājiem kultūras ministre vēsta: "Lasīšana ir viena no manām mīļākajām nodarbēm – tai veltu gandrīz visu brīvo laiku, lai izglītotos, iedvesmotos, gūtu pozitīvu lādiņu ikdienas darbam. Imants Ziedonis ir ne tikai man tuvākais latviešu dzejnieks, bet arī viena no manām dzīves autoritātēm un izcilības mērauklām, latviskās dzīvesziņas paudējiem un uzturētājiem." Ministre atzīmē, ka izcilā dzejnieka un publicista vārdā ir nosaukta arī topošās bibliotēkas koncertu un konferenču zāle.

 

Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes vēstījumu Eiropas Izdevēju federācijas kampaņai "Pieķerts lasot" lasīt ŠEIT

 

Jau tagad akcijas mājas lapā (http://www.getcaughtreading.eu/) ir ievietotas kampaņas dalībnieku fotogrāfijas un ir iespēja izlasīt viņu teikto par lasītprieku un savu mīļāko grāmatu. Viņu vidū ir Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu, Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs, Eiropas Padomes prezidents Hermans Van Rompejs, daudzu ES valstu kultūras ministri un citas personības.

 

Izstāde "Pieķerts lasot" svinīgi tika atklāta 18. jūnijā Eiropas Parlamenta ēkā, klātesot Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētājai Dorisai Pakai, Eiropas Izdevēju federācijas priekšsēdētājam Pjotram Marcišukam un Eiropas Parlamenta loceklim Ludži Berlingueram, kā arī Beļģijas kultūras, audiovizuālās nozares, veselības un vienlīdzīgu iespēju ministrei Fadilai Lānanai.

 

Kampaņas "Pieķerts lasot" galvenie mērķi ir veicināt grāmatu lasīšanu Eiropā, palielināt lasīšanas nozīmi, atgādinot, ka lasīšana sniedz gan patiesu prieku, gan paplašina redzesloku. Eiropas Izdevēju federācijas prezidents Pjotrs Marcišuks uzsver, ka "nedrīkstam aizmirst to, kas ir patiesi nozīmīgi. Lasīšana ir svarīga gan izglītībai, gan darbam, gan atpūtai."

 

Šo grāmatu lasīšanas kampaņu kopš 2005. gadā veiksmīgi  organizē Eiropas Izdevēju federācija, kas ir neatkarīga un nekomerciāla 28 grāmatizdevēju asociāciju apvienība. 

Ziņu sagatavoja:
Lolita Rūsiņa
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67330306; 29438087

Tagi: Lasīšanas veicināšana, Pieķerts lasot