Izsludināts ikgadējais jauno literatūras talantu konkurss "Bērnu literatūras maģija 2013 - "…Cilvēka Bērns ir tas, kā dēļ mēs vēl neesam zaudējuši cerību…" (VIKS), kurā piedalīties aicināti bērni un jaunieši no visas Latvijas - sākumskolu, pamatskolu, vidusskolu, ģimnāziju un arodskolu audzēkņi.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Kocēnu novada domes interneta mājaslapā www.kocenunovads.lv.

 

Konkurss norisināsies divos literatūras žanros: prozā un dzejā. Balvas tiks piešķirtas 3 nominācijās katrā žanrā: "Čengura ķepa", "Zebiekstes smaids" un "SantUka sirds". Konkursa mērķi ir vairāki, piemēram, piesaistīt skolēnu interesi literārajai daiļrade, rosināt skolēnos iztēli un prasmi paust savas domas, attīstīt skolēnos spēju analizēt savstarpējās saskarsmes situācijas un izprast citādību, veicināt skolēnos izpratni par literatūras žanru dažādību.

 

Konkursa darbi līdz š.g. 20. septembrim (pasta zīmogs) jānosūta pa pastu uz adresi Dikļu pagasta bibliotēka, "Cielaviņa", Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV- 4223.

 

No 21. septembra līdz 25. septembrim notiks pretendentu iesniegto darbu izvērtēšana, savukārt 11. oktobrī Dikļos notiks Latvijas Jauno literatūras talantu konkursa nosēguma pasākums, kura ietvaros norisināsies konkursa laureātu un dalībnieku apbalvošana, kā arī radošas aktivitātes skolēniem un izglītojošas lekcijas skolotājiem.

 

Konkursu organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs un Kocēnu novada dome. 

Ziņu sagatavoja:
Eva Eglīte
Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 64207683
www.kocenunovads.lv

Tagi: Konkursi, Bērnu literatūra, Bērnu literatūras maģija 2013