Lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu žūrija" Latvijā tiek organizēta jau 12. gadu, Valkas bibliotēka šajā programmā piedalās 11.reizi. Kā jau katru gadu, lasītāju vērtējumam tiek piedāvātas atbilstoši vecuma grupai īpaši atlasītas grāmatas bērniem un jauniešiem.

Grāmatas līdz gada beigām jāizlasa un jānovērtē. Par žūrijas ekspertu var kļūt ikviens, kuram ir vēlēšanās lasīt un izteikt savu viedokli. Jau otro gadu Bērnu un jauniešu žūrijai ir pievienojusies arī Vecāku žūrija, tāpēc aicinām žūrijas darbā iesaistīties gan bērnus, gan viņu vecākus. Šī gada žūrijas ekspertus gaida plašs un interesants grāmatu klāsts, katrai grupai būs jāizlasa 6 grāmatas.

 

Valkas bērnu bibliotēkā žūrijas ekspertiem šogad būs iespējams piedalīties dāvanu karšu izlozē trīs kategorijās:

• "Es pats" - tiks izlozētas 3 dāvanu kartes individuālo lasītāju vidū;

• "Es un mans draugs" - lasot pašam un uzaicinot lasīt arī savu draugu, abi varēs piedalīties 4 dāvanu karšu izlozē (tātad laimētāji būs divi draugu pāri);

• "Lasa mana ģimene" - tiks izlozētas 2 dāvanu kartes to dalībnieku vidū, kuri žūrijas darbā būs iesaistījuši arī savus vecākus.

 

Vairāk par Bērnu žūrijas norisi un noteikumiem var uzzināt bibliotēkā. Tur iespējams arī pieteikties žūrijas darbam un aizpildīt pieteikuma anketu. Bērnu žūrijas 2013. gada kolekcijas saraksts atrodams www.valka.lv

 

Informācijai

 

Lasīšanas veicināšana programma "Bērnu un jauniešu žūrija" ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2009.gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Programmas mērķis ir - dažādot un pilnveidot publisko bibliotēku iespējas darbā ar bērniem un jauniešiem, kā arī veicināt bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu jauno lasītāju vidē, tādējādi ietekmējot grāmatniecības procesus un bibliotēku rīcībpolitiku valstī. Programmas uzdevums ir - konsolidēt valsts un pašvaldību pasākumus un līdzekļus lasīšanas veicināšanai, izmantojot un pilnveidojot publisko bibliotēku pakalpojumus bērniem un jauniešiem.

 

Papildu informācija:

Ruta Korpa

Valkas novada Centrālās bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas vadītāja

Tālr.: 64722965

Ziņu sagatavoja:
Inguna Medne
Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Tagi: Lasīšanas veicināšana, Bērnu un jauniešu žūrija