Lasītāju redzesloka paplašināšanai Kokneses pagasta bibliotēkas darbinieces lasītājiem piedāvā ne tikai interesantus pasākumus, bet arī izziņas bagātas izstādes. Nu jau ilgāku laiku bērnu bibliotēkas mazajā zālē skatāma izstāde "Vīrieša skats", kurā redzams vīrietis senajās fotogrāfijās.

Gandrīz pirms 100 gadiem fotografēšanās bija īpašs notikums. Tas jaušams arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas un vairāku privāto arhīvu fotokolekcijās, kas apkopotas īpašos stendos. Fotogrāfijas, kas aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta sākumam, sagrupētas stendos pa tēmām "Vīrietis un stils", "Vīrietis un tehnika", "Vīrietis un kompānija", "Vīrietis un sieviete" utt. Taču īpašas izjūtas pārņem, lūkojoties uz bildēm, kas tapušas mūsu reģionā. Tā, piemēram, stendā "Vīrietis un vaļasprieks" ievietota 1934. gada fotogrāfija "Slēpojot Pļaviņu kalnos", bet stendā "Vīrietis un stils" ir bilde no B. Cecerānes privātkolekcijas, kur redzams elegants kungs ar velosipēdu. Paraksts vēstī, ka fotogrāfija tapusi Pļaviņās, Raiņa ielā, 20. gadsimta 30. gados.

 

Bibliotēkas vadītāja Inta Poiša pastāstīja, ka par izstādi izlasījušas Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā un nolēma ar to iepazīstināt arī koknesiešus. Bijis jāgaida apmēram pusgads, līdz izstāde "atceļojusi" uz Koknesi. Ne mazāk interesanta varētu būt arī izstāde "Sievietes skats", kurā senās fotogrāfijās tverta sieviete. Pateicoties bibliotēkas darbinieču iniciatīvai, arī šī izstāde pēc kāda laika "ceļos" uz Koknesi.

Ziņu sagatavoja:
Ināra Sudare
Aizkraukles novada laikraksts "Staburags"

Tagi: Izstādes, Ceļojošās izstādes