14. jūnijā plkst. 16.00 Eiropas Savienības mājā (Rīgā, Aspazijas bulvārī 28) notiks antoloģijas "A Baltic Anthology" (trīs grāmatas - Contemporary Estonian Poetry, Contemporary Latvian Poetry un Contemporary Lithuanian Poetry ) atvēršanas svētki. Pasākumu organizē Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI).

Mūsdienu latviešu, lietuviešu un igauņu dzejas antoloģiju angļu valodā izdota 2013. gada pavasarī apgādā University of New Orleans Press.

 

Antoloģijas koncepciju ir izstrādājusi māksliniece, rakstniece un tulkotāja Ināra Cedriņš. Antoloģija ir unikāls izdevums - tajā apkopota un reprezentēta ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas mūsdienu dzeja kvalitatīvā tulkojumā - šāda vēriena projekti arvien ir retums mūsdienu tulkoto izdevumu vidū.

 

Trīs valstu dzejas tulkojumus vieno kopēja iecere darīt zināmu Baltijas pieredzi starptautiskam lasītāju lokam un bagātināt pašu latviešu, lietuviešu un igauņu lasītāju priekšstatus par savu kaimiņu tautu literatūrām. Vienlaikus antoloģija ir arī vēstījums par Baltijas reģiona kopējām vērtībām dažādās paaudzēs un laikmetos.

 

Antoloģijā iekļauti Kārļa Vērdiņa, Annas Auziņas, Ulža Bērziņa, Andras Manfeldes, Pētera Draguna, Andra Zeibota, Ināras Cedriņš, Eduarda Aivara, Ingas Ābeles, Arvja Vigula, Liānas Langas, Marta Pujāta, Jāņa Rokpelņa, Roberta Mūka, Ingas Gailes, Astrīdes Ivaskas, Imanta Ziedoņa, Jura Kunnosa, Pētera Brūvera, Amandas Aizpurietes, Ronalda Brieža, Rūtas Mežavilkas, Andra Akmentiņa, Gata Krūmiņa, Edvīna Raupa dzejas tulkojumi angļu valodā.

 

No lietuviešu un igauņu autoriem antoloģijā iekļauti, piemēram, Kornēlijs Platelis, Sigits Geda, Ērika Druņģīte, Gintars Grajausks, Dorisa Kareva, Jāns Kaplinskis, Andres Ehins, Hando Runnels, fs, Pauls Ēriks Rummo, Vīvi Luika, Jūri Talvets, Mats Trāts u.c.

 

Par Latvijas Universitāti

 

Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Pašlaik visās 134 akreditētajās studiju programmās Latvijas Universitātē mācās vairāk nekā 16 000 studentu. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

 

Papildu informācija

 

Dr. philol Eva Eglāja-Kristsone

LU LFMI pētniece

Tālr.: 67357911

Ziņu sagatavoja:
Latvijas Universitātes Preses centrs

Tagi: Dzeja, Dzejas antoloģijas