Ar vairāk nekā 100 mīļāko grāmatu lasīšanas fotoreportāžām no visas Latvijas noslēgusies pirmā Lasīšanas diena un zibakcija "Latvija lasa". Latvijā tā notikusi pirmo reizi ar atgādinājumu, ka lasītprasme uzlabo dzīves kvalitāti.

Fotogalerija aizvien tiek papildināta, savukārt vēlmi piedalīties Lasīšanas dienā arī nākamgad paudusi daļa šī gada dalībnieku mazās ciematu bibliotēkās, lielās pilsētu skolās un draugu kompānijās, kas šogad lasījuši kopā.

 

"Lai arī Lasīšanas diena visā Latvijā norisinājās pirmo reizi, esam iepriecināti par to ievērojamo fotogrāfiju skaitu, ko saņemam no zibakcijas lieliem un maziem dalībniekiem. Īpašs prieks, ka piedalījās ne tikai skolēni un studenti, bet arī pieaugušie, pulcējoties gan pilsētu laukumos, gan savos uzņēmumos, gan lauku mājās. Novērtējot iesaisti, ceram, ka šī kļūs par ikgadēju pavasara tradīciju un notiks arī nākamgad. Kopsavilkumā varam teikt, ka Latvija tiešām lasīja kopā, daloties lasītpriekā," norāda Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes projekta eksperte un Lasīšanas dienas koordinatore Gunta Kraģe.

 

Uzrunā pirms Lasīšanas dienas Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš atzina, ka svarīgi ir ne tikai tas, ka cilvēks lasa, bet arī tas, kādas grāmatas viņš lasa: "Lai arī statistika liecina, ka katru dienu tiek izdotas aptuveni četras tūkstoši jaunu grāmatu, līdz ar to tas nozīmē, ka nav tāda cilvēka, kas varētu izlasīt kaut vai miljono daļu no visām pasaules grāmatām. Tas nozīmē, ka katram ir jāatrod sava grāmata. Tā, kas viņu uzrunā. Turklāt man pašam šķiet, ka dažkārt vērtīgi ir nemeklēt jaunas grāmatas, bet atgriezties pie jau lasītām un izlasīt tās vēlreiz."

 

Lasīšanas dienas fotoreportāža no visas Latvijas ir skatāma galerijā vietnē http://www.atbalsts.lu.lv/lv/galerija/lasisanas-dienas-zibakcija. Pašreiz ir apskatāmas jau iesūtītās bildes, kuras aizvien tiek papildinātas ar citu dalībnieku sūtījumiem.

 


Lai piedalītos Lasīšanas dienā katram bija jāizvēlas mīļākā grāmata; jāizvēlas lasīšanas vieta; jāuzaicina draugus un radus uz kopīgu lasīšanu; jādalās lasītpriekā 29. maijā no plkst.12.00 līdz plkst.12.15 no jebkuras vietas Latvijā; ja iespējams, pēc Lasīšanas dienas bija jāatsūta fotogrāfijas no kopīgas lasīšanas uz e-pastu lasisanasdiena@lu.lv, lai iekļautu to Lasīšanas dienas fotogalerijā un apliecinātu savu līdzdalību pirmajā kopīgajā Lasīšanas dienā Latvijā.

 

Par Lasīšanas dienu

 

Lasīšanas diena ir daļa no projekta "Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei", ko īsteno Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 25 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. "Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana". Plašāk: www.atbalsts.lu.lv.

 

Papildu informācija:

 

Kitija Balcare

Projekta komunikācijas konsultante

Tālr.: 29683396

e-pasts: lasisanasdiena@lu.lv

 

Gunta Kraģe

Projekta vadītāja

Tālr.: 29408743

e-pasts: gunta.krage@lu.lv

Ziņu sagatavoja:
Kitija Balcare
Projekta komunikācijas konsultante

Tagi: Akcijas, Lasīšanas diena, Zibakcijas