Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs izdevusi ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases BIKIBUKS jauno laidienu (13. – 18. grāmatiņa).

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:

  • Nr. 13. Rainis. Zirņa bērni. Māksliniece Anete Melece;
  • Nr. 14. Aspazija. Viešņa. Māksliniece Ūna Laukmane;
  • Nr. 15. Vilis Plūdons. Circenis, nodevējs. Mākslinieks Aleksejs Naumovs;
  • Nr. 16. Herberts Dorbe. Rāmi zvēri. Māksliniece Gita Treice;
  • Nr. 17. Aivars Neibarts. Mājiņa. Māksliniece Gundega Muzikante;
  • Nr.18. Jānis Baltvilks. Preču vilciens. Mākslinieks Ernests Kļaviņš. 

 

Dzejas bilžu grāmatu sērija BIKIBUKS ir guvusi atzinību un saņēmusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvu par oriģinālas idejas radošu realizāciju un Latvian Art Directors Club (LADC) rīkotā radošās izcilības festivāla ADWARDS 2013 sudraba ordeni kategorijā "Ilustrācija". 

 

Katram dzejolim šajā izlasē atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains – mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu "Biki – buki", ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.

 

Pirmās 6 sērijas grāmatas iznāca 2012. rudenī, nākamās 6 grāmatas – 2013. pavasarī. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno. Iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. "Katru gada ceturksni atskries seši jauni bikibuki," sola izdevniecības direktore Alīse Nīgale. 

 

Izlasi sastādījusi "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. "Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem, savukārt latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. "Liels un mazs" savieno tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību. Grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada – taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas," uzskata sastādītāja. 

 

Grāmatas izdotas sadarbībā ar AS Latvijas dzelzceļš. To izdošanu atbalsta AS "Antalis" un "Arctic paper". 

 

"Liels un mazs" grāmatas vislētāk iespējams iegādāties www.lielsmazs.lv, tās pieejamas arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā "Istaba" Rīgā, Kr. Barona ielā 31A, specializētajā bērnu grāmatu veikalā "Grāmatu karuselis" t/c "Spice", interneta veikalā www.gramatas24.lv un citur. 

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālajos tīklos: https://twitter.com/lielsunmazs

https://www.facebook.com/BIKIBUKS 

Ziņu sagatavoja:
Zane Butule
"liels un mazs" kopvede