15. maijā plkst. 13.00 – 17.30 K. Barona ielā 14, turpinot novadu dienu tradīciju, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), Ludzas novada pašvaldība un Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka rīko Ludzas dienas.

To mērķis ir atklāt Ludzas novada kultūrvēsturisko šarmu, ievērojamu novadnieku darbību (īpaši izceļot kinorežisora Herca Franka devumu), senās amatniecības tradīcijas un uzņēmējdarbības uzplaukumu.

 

Ludzas novadnieki sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku ieplānojuši plašu programmu, kurā piedāvās izstādi par Ludzu no LNB krājumiem un divas foto izstādes par Ludzu, būs skatāmi arī fragmenti no Ludzas novadnieka ievērojamā kinorežisora Herca Franka filmām. Apmeklētājiem savas prasmes rādīs Ludzas amatnieki, ar muzikālām intermēdijām visus priecēs Tihovsku ģimene un Folkloras kopa "Rīkšova". Ludzas uzņēmēji sagatavojuši arī prezentācijas par Ludzas novada attīstību un tūrisma iespējām. Klātesošos Ludzas novada dienās uzrunās un ar viesiem diskutēs LNB direktors Andris Vilks, Ludzas novada priekšsēdētāja Alīna Gendele un Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore Inta Kušnere.

 

Ludzas novads ir pierobežas novads un atrodas Latgales reģiona austrumu daļā, pamatoti uzskatāms par vārtiem starp austrumiem un rietumiem. Ezeriem un mežiem bagāto zemi senās ciltis par savu apmetnes vietu izvēlējās jau 1. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Par to liecina 14 apmetnes, vairāk nekā 25 pilskalni un aptuveni 70 kapukalni. Rakstos Ludzas vārds pirmo reizi minēts 1777. gadā. Ludzas novada teritorijā atrodas daudz kultūrvēsturisku pieminekļu – Ludzas viduslaiku pilsdrupas, Tadeuša kapela un zvanu tornis, Māras zemes karalienes statuja, Ludzas katoļu baznīca un citi.

 

Foto no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma. 

Ziņu sagatavoja:
Velta Knikste
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Izstāžu nodaļas galvenā bibliotekāre
Tālr.: 26314074

Tagi: Novadu dienas, Ludzas dienas