Rīga, LETA. Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK), uzrunājot bibliotekārus 16.Latvijas bibliotekāru konferencē, aicināja ikvienā mazākajā, lielajās un arī pilsētu bibliotēkās radīt pašiem savu kultūras kanonu, ar ko iepazīstināt bibliotēku apmeklētājus.

Ministre skaidroja, ka ir iecerēts popularizēt Latvijas kultūras kanonu un viens no veidiem, kā to darīt, būtu savu kanonu izveidošana bibliotēkās.

 

"Mēs strādājam, lai aktualizētu Latvijas kultūras kanonu. Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un jebkura cita bibliotēka ir lieliska kanona popularizēšanas vieta. Lai sāktu kanona popularizēšanu, iespējams, bibliotēkas var izveidot savu kultūras kanonu par saviem īpašajiem cilvēkiem literatūrā, mūzikā un citās jomās, ar kuriem lepojas paši un par kuriem varētu stāstīt ikvienam apmeklētājam," sacīja Jaunzeme-Grende.

 

Par lielo Latvijas kultūras kanonu rūpēsies LNB jaunajā ēkā, kā arī iecerēts runāt ar Izglītības un zinātnes ministriju par Latvijas kultūras kanona esamību katrā skolā.

 

Par pirmo sperto soli kultūras kanona popularizēšanas virzienā varētu uzskatīt maiju, kas pasludināts par Imanta Ziedoņa mēnesi. Kultūras ministre informēja, ka maijā gandrīz katru dienu notiks dažādi pasākumi un, iespējams, šajā mēnesī bibliotēkas var organizēt jaukas Ziedoņa pēcpusdienas. Maijā klājā nāks arī trīs jaunas grāmatas - gan grāmatas par Ziedoni, gan arī pēdējā paša Ziedoņa grāmata.

 

Jaunzeme-Grende sacīja, ka Latvijas bibliotekāru konferencē piedalās jau piekto reizi un tikai otro reizi viņa šajā konferencē piedalās kā ministre. "Man dzīve ir bijusi daudz saistīta ar bibliotēkām un es par to esmu ļoti laimīga, jo bibliotēkās ir kaut kas īpašs. Kā ministre braukājot pa Latviju, viesojos bibliotēkās, kur redzu to gaismu, enerģiju, gribu un pozitīvismu, tādēļ mīļajiem bibliotekāriem saku paldies par darbu un pozitīvo attieksmi," pauda Jaunzeme-Grende.

 

Jau ziņots, ka vakar Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika mūsdienīgām bibliotēkām veltīta konference "Bibliotēkas tagad! - Iedvesmojošas, pārsteidzošas, iedrošinošas!", kas tika rīkota, svinot Latvijas Bibliotekāru biedrības 90 gadu jubileju.

Ziņu sagatavoja:
Aila Ādamsone
© LETA

Tagi: Žaneta Jaunzeme-Grende, Kultūras kanons, Kultūta