2013. gada 24. aprīlī plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks sarīkojums "Žurnāls "Avots" – redzamā un neredzamā puse", kurā uzmanība tiks pievērsta kultūras un literatūras žurnālam "Avots" (1987 – 1992) un tā krievu variantam "Родник" (1987 – 1994), atklājot žurnāla tapšanas vēsturi un redakcijas darba specifiku.

 

Pasākumā būs iespēja tikties ar kādreizējiem žurnāla redakcijas darbiniekiem: žurnāla nodaļas redaktoru Guntaru Godiņu, žurnāla galvenā redaktora vietnieku un krievu versijas redaktoru Vladi Spāri, žurnāla redaktori Rudīti Kalpiņu, žurnāla atbildīgo sekretāru un prozas konsultantu Aivaru Tarvidu un redakcijas kolēģijas locekli Jāni Rokpelni. Dalībnieki stāstīs par "Avota" tapšanas apstākļiem, žurnāla numuru veidošanu un iemesliem, kāpēc tas pārtrauca iznākt. "Avota" tapšanas redzamo un neredzamo pusi atklāt palīdzēs arī žurnāla materiālu projekcijas.

 

Sarīkojumu vadīs Marians Rižijs, RMM.

 

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā.Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.