Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā turpinās bezmaksas datorapmācības, piedāvājot bibliotēkas lietotājiem apgūt pamatzināšanas darbam ar datoru. Pamatkursam var pieteikties bibliotēkas darba laikā (ar latviešu un krievu mācību valodu). Mācības notiks bibliotēkā no plkst. 11.00 līdz 12.00.

Zināmais un nezināmais par Jāni Akurateru

 

25. aprīlī Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā viesosies Ābeļu pagasta Vēstures muzeja vadītājs Arnolds Jakubovskis un novadpētniece Ausma Bērziņa. Šoreiz sarunas tēma ir mūsu novadnieka Jāņa Akuratera dzīves gaitas un daiļrade. Mūsdienu lasītājs šī autora literāro devumu pazīst gaužām maz un vienpusīgi. Ar Akuratera vārdu vispirms asociējam "Kalpa zēna vasaru" un "Degošu salu", varbūt ir dziedāts "Ar kaujas saucieniem uz lūpām" un skaitīti pāris dzejoļu. J. Akuraters bija dzejnieks, rakstnieks, tulkotājs, dramaturgs, žurnālists un sabiedrisks darbinieks.

 

Tiksimies ar dzejnieci Inesi Zanderi

 

Inese Zandere ir žurnāliste, publiciste un dzejniece, pazīstama ar bērniem veltītu dzeju un lugām. Par darbību literatūrā saņēmusi vairākus apbalvojumus. Dzejniece jēkabpiliešiem nav sveša, jo viņa iesaistījās bērnu dzejoļu krājuma "Rakstu dzejoli pats" tapšanā. Inese Zandere ir viena no jauno dzejnieku darbu vērtētājām, piedalās arī dažādos bērnu dzejas pasākumos un Grāmatu svētkos. 27. aprīlī pulksten 12.00 I. Zandere viesosies Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas Kultūras pārvalde
Jēkabpils novada laikraksts "Brīvā Daugava"

Tagi: Jēkabpils Galvenā bibliotēka