Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu pavisam drīz vairāk nekā 800 bibliotēkās visā Latvijā būs pieejamas grāmatzīmes, kuras kalpos gan savam ierastajam mērķim, gan arī sniegs noderīgu informāciju.

Bibliotēku apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar jauno energoefektivitātes marķējumu četrām produktu grupām - aukstuma iekārtu (ledusskapju, saldētavu), veļas mazgājamo mašīnu, trauku mazgājamo mašīnu un arī televizoru energomarķējumiem - un tieši tādēļ izstrādātas četru veidu grāmatzīmes, kas sniedz informāciju par to, kādēļ energomarķējums ir būtisks un kā pircējam izvēlēties efektīvāko iekārtu. Marķējumā ir minēta energoefektivitātes klase, elektroenerģijas patēriņš, kā arī citi parametri, kas raksturo konkrēto iekārtu.

 

Grāmatzīmes ir izstrādātas tā, lai uzskatāmi parādītu jauno marķējumu, sniegtu vispārīgu informāciju un aprakstu par piktogrammām. Uz katras grāmatzīmes ir sniegts arī vienkāršs padoms, kā samazināt elektroenerģijas patēriņu.

 

Efektīvas iekārtas patērē mazāk elektroenerģijas un ir videi draudzīgākas, turklāt novecojušu iekārtu aizvietošana ar jaunām sniedz arī ekonomisku ieguvumu.

Paņem grāmatzīmi un uzzini, kā ietaupīt gan šodien, gan nākotnē!

 

Vairāk informācijas par energoefektivitātes marķējumu: www.come-on-labels.eu

Ziņu sagatavoja:
Linda Drukmane
SIA "Ekodoma"
Tālr.: 67323212

Tagi: Grāmatzīmes, Publicitātes materiāli