No 18. līdz 24. martam Latvijā ceturto reizi norisināsies Eiropas e-prasmju nedēļa. Šogad to organizē European Get Online week 2013 iniciatīvas ietvaros. Arī Ventspils bibliotēka šīs nedēļas laikā piedāvā apmeklēt dažādus pasākumus un aktivitātes.

E-prasmju nedēļa ir Eiropas mēroga sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. Tās mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas elektroniskajā vidē.


Katra diena e-prasmju nedēļas laikā būs veltīta konkrētai tēmai. E-prasmju nedēļas pirmajā dienā - 18. martā Rīgā norisināsies apaļā galda diskusija, ko tiešraidē varēs vērot visā Latvijā. Diskusijas dalībnieki runās par informāciju un komunikāciju tehnoloģiju prasmēm valsts ekonomiskai izaugsmei, analizējot Latvijas pēdējo gadu sasniegumus e-prasmju jomā un nosakot turpmākās prioritātes. Otrdienas, 19. marta tēma - "Digitālais piedzīvojums" vērsta uz iedzīvotāju iepazīstināšanu ar jauniem e-pakalpojumiem. 20. marta tēma "Mana digitālā vide", dos iespēju papildināt zināšanas par digitālajiem medijiem, digitālo vidi un tiešsaistes aplikācijām, atgādinās par drošību un identifikāciju interneta vidē. Savukārt ceturtdienas - 21. marta galvenā tēma - IKT karjeras dienas un profesijas izvēle. Šīs dienas uzmanības centrā 9.-12. klašu skolēni. 22. martā tiks popularizēts mobilais internets un mobilās aplikācijas.


E-prasmju nedēļas pasākumi Ventspils bibliotēkā norisinās bez maksas. Aicinām visus interesentus!

 

Pasākumu kalendārs

Ziņu sagatavoja:
Astra Pumpura
Ventspils bibliotēkas direktore
Tālr.: 63623598

Tagi: e-prasmes, Ventspils bibliotēka, E-prasmju nedēļa 2013