Šomēnes ir nācis klajā jelgavnieka Jāņa Joņeva pirmais romāns "Jelgava 94", kurš nupat jau ir pieejams arī pilsētas bibliotēkās.

Grāmata ir par pusaudžiem pagājušā gadsimta 90. gados, kuri sevis un atšķirīgā meklējumos pievēršas tā saucamajai alternatīvajai kultūrai. Jaunības maksimālismā viņi cenšas nostāties pret pasauli, nekļūt tādi kā visi. Vai tas izdodas? Vai šos solījumus iespējams turēt?


Lai gan tas ir J.Joņeva pirmais romāns, autors guvis atzinību ne vien Prozas lasījumos, bet arī izpelnījies balvu no Alternatīvās žūrijas, ko veido LU Humanitāro zinātņu fakultātes baltu filoloģijas bakalaura un maģistra studiju programmas studenti.

 

Jānis Joņevs ir dzimis 1980. gadā, absolvējis Jelgavas Valsts ģimnāziju, studējis Latvijas Kultūras akadēmijā un LU Filoloģijas fakultātes doktorantūrā. Šobrīd viņš strādā reklāmas jomā. Līdz šim autors sarakstījis dažas lugas, rakstījis recenzijas un nodarbojies ar tulkošanu.


Grāmatu lasīšanai var saņemt Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas abonementā un tās filiālēs – bibliotēkā "Pārlielupe", "Zinītis" un Miezītes bibliotēkā.