Visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tajā skaitā, Latvijā no 2013. gada 18. līdz 24. martam notiks E-prasmju nedēļa 2013. Plašākā Eiropā šīs nedēļas nosaukums Get Online Week 2013 un tās mērķis ir popularizēt pieejamos valsts, IKT nozares un nevalstiskos e-pakalpojumus, e-prasmju apmācības un IKT karjeras iespējas.

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka un tās filiālbibliotēkas arī aktīvi iesaistījušās E-prasmju nedēļas 2013 norisēs, piedāvājot pasākumus un aktīvu līdzdarbošanos dažādām mērķauditorijām – skolēniem, iedzīvotājiem un bibliotekāriem. Visas nedēļas garumā - no 18. līdz 21. martam pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem skolēniem tiek piedāvātas informatīvi izglītojošas nodarbības datordrošības un datorprasmju apguvē "Es un dators", pilsētas un novadu iedzīvotājiem tiek piedāvāts informatīvi izglītojošs seminārs "Es un dators", kurā būs iespēja uzzināt, kas ir internetbanka, kā to lietot, kā apmaksāt rēķinus, kā sekot līdzi savam konta atlikumam, drošība internetā (semināru vadīs AS "Swedbank" Liepājas filiāles pārstāvji), savukārt bibliotekāri varēs papildināt zināšanas un prasmes dokumentu noformēšanā un citos ar e-vidi saistītajos jautājums (piemēram, kā pareizi aizpildīt un iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju). E-prasmju nedēļas 2013 laikā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā būs iespēja skatīties interaktīvās tiešraides, kuras tiks raidītas no ES Mājas, Aspazijas bulvārī 28, Rīga un Rīgas IT Demo centra, Kr. Valdemāra ielas 21 (tiešraižu grafiks pieejams www.epeasmes.lv ).


Eiropas E-prasmju nedēļā Latvijā šogad notiek jau ceturto gadu. Līdz šim Latvija ir bijusi visaktīvākā E-prasmju nedēļas dalībniece. 2012. gada E-prasmju nedēļā piedalījās vairāk nekā 36 tūkstoši dalībnieku, tika iesaistīti vairāk nekā 200 partneri – ministrijas, nozaru uzņēmumi, pašvaldības, skolas, bibliotēkas, norisinājās 890 dažādi pasākumi visos Latvijas novados, kā arī bija iespēja sekot pasākumiem interneta tiešraidēs. 

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas
Reģionālā mācību centra vadītāja
Tālr.: 63422049

Tagi: e-prasmes, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, E-prasmju nedēļa 2013