Ventspils Digitālais centrs jau ceturto gadu piedalās Eiropas E-prasmju nedēļā, kuras mērķis ir informēt un ieinteresēt arvien plašāku sabiedrību e-prasmju apgūšanā un pielietošanā.

Galvenie virzieni E-prasmju nedēļas pasākumu virknei ir e-prasmes nodarbinātībai, jauniešu zināšanu pilnveide informācijas un komunikāciju tehnoloģijās (IKT) un viņu iesaiste darba tirgū, dažādas aktivitātes senioriem, drošība un datu aizsardzība internetā, jauni e-pakalpojumi.

 

E-prasmju nedēļas ietvaros gan skolēni, gan skolotāji, gan mazie un mikro uzņēmēji, gan strādājošie, gan šobrīd nestrādājošie iedzīvotāji ir aicināti piedalīties Digitālā centra piedāvātajos pasākumos un noklausīties tiešraides no Eiropas Savienības mājas un Rīgas IT Demo centra. Ventspils Digitālais centrs iesaka:

 

1. Interaktīvās tiešraides Digitālajā centrā uz lielā ekrāna vai internetā www.eprasmes.lv. Detalizēta informācija par tiešraižu grafiku www.eprasmes.lv/tiesraizu-grafiks:

 

• 18. martā plkst. 11.00-13.00 E-prasmju nedēļas atklāšanas pasākums - diskusija: "IKT prasmes Latvijas ekonomiskai izaugsmei un nodarbinātībai: politikas veidotāju diskusija";

 

• 18. martā plkst. 14.00-16.00 Diskusija jauniešiem "Jauniešu IKT zināšanu pilnveide un iesaiste darba tirgū";

 

• 19. martā plkst. 9.30-16.00 Konference "Digitālais piedzīvojums" par e-iespējām un jauniem e-pakalpojumiem, kas noderēs ikvienam gan pavadot brīvo laiku, ceļojot, iepērkoties, gan uzņēmējiem īstenojot komercdarbību;

 

• 20. martā plkst. 13.00-14.00 Tiešsaistes nodarbība "Modernā patērētāju paradumi un mobilā mārketinga attīstības tendence";

 

• 20. martā plkst. 14.00-15.00 Tiešsaistes nodarbība "Bezmaksas video veidošanas rīks un tā izmantošanas iespējas".

 

2. Novērtēt zināšanas un digitālās prasmes tiešsaistes testos:

 

• Skolēniem un jauniešiem ar tiešsaistes rīku "Skillage - vai Tu esi gatavs darbam?" novērtēt izpratni par IKT lietošanu darba vidē un saņemt ieteikumus par to, kādas prasmes informācijas tehnoloģijās nepieciešams uzlabot (www.skillage.eu);

 

• Skolēniem pārbaudīt savas latviešu valodas gramatikas zināšanas, aizpildot testu www.tilde.lv/zinasanu-parbaude. Saņemot augstāko novērtējumu (10), būs iespēja reģistrēties izlozei un, iespējams, laimēt balvu - Tildes Biroju mājai!

 

• Skolotājiem izpildīt e-Guardian testu un pārbaudīt savas prasmes ar IKT un interneta drošības barometru (www.ecdl.lv/eguardtest) Barometrs ir pašnovērtēšanas tiešsaistes rīks, ko var izmantot jebkurā vietā, kur pieejams internets un saņemt rezultātus savā e-pastā!

 

• Izmantot īpašas cenu atlaides ECDL kartēm un testu kārtošanai (www.ecdl.lv). Iegādājoties ECDL karti no 18. līdz 22.martam, tās cena tikai Ls 5,00 (parasti Ls 16,60). Pēc kartes iegādes jānokārto testi septiņos moduļos, maksa par vienu testu Ls 3,00 (parasti Ls 6.00).

 

3. Apmācības un izglītojošus seminārus:

 

• 18. martā plkst. 10.00-12.00 Senioriem apmācības par interneta lietošanu (Akmeņu ielā 3);

 

• 19. martā plkst. 14.00-17.00 Swedbankas speciālistu konsultācijas par internetbankas lietošanu (Akmeņu ielā 3);

 

• 22. martā plkst. 14.00-16.00 Swedbankas speciālistu konsultācijas par internetbankas lietošanu (Pārventas bibliotēkā);

 

• 20. martā plkst. 17:00-18.00 Seminārs par jaunumiem fizisko personu gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un iesniegšanu, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). (Akmeņu ielā 3);

 

• Skolotājiem pilnveidot savas zināšanas interaktīvo mācību materiālu veidošanā:

- 21. martā plkst. 14.00 "SMART pamati" (Ventspils 2.pamatskolā);

- 21. martā plkst. 15.00 "ActivInspire programma palīgs skolotājiem" (Ventspils 4.vidusskolā).

 

E-prasmju nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) no 18. līdz 24. martam European Get Online Week 2013 ietvaros. Papildus informācija par nedēļas notikumiem Latvijā pieejama mājas lapā www.eprasmes.lv.

 

Kļūsti par E-prasmju nedēļas dalībnieku un reģistrējies Dalībnieku skaitītājā, kurš darbosies no 18. līdz 22. martam un būs pieejams internetā www.ventspils.lv, www.eprasmes.lv, www.likta.lv!

Ziņu sagatavoja:
Gunta Blumberga
Ventspils Digitālā centra
Pieaugušo izglītības centra vadītāja
Tālr.: 63607607

Tagi: E-prasmes, Ventspils Digitālais centrs, E-prasmju nedēļa 2013