No 13. līdz 15. martam notiks Baltkrievijas kultūras ministra Borisa Svetlova darba vizīte Latvijā, kuras laikā plānots parakstīt starpministriju sadarbības programmu 2013. - 2015. gadam.

Tikšanās laikā ar Latvijas kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi paredzēta domu apmaiņa par Latvijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumiem kultūras jomā, kā arī notiks pārrunas par abu valstu kultūras aktualitātēm.

 

Baltkrievijas amatpersonas vizītes laikā notiks Latvijas kultūras ministres Žanetas Jaunzemes–Grendes un Baltkrievijas kultūras ministra Borisa Svetlova pārrunas par sadarbības jautājumiem kultūras jomā, kā arī abu valstu Kultūras ministriju  sadarbības programmas parakstīšana.


Programma paredz abu valstu kultūras institūciju sadarbības paplašināšanu, attīstību un tiešu kontaktu veidošanu, kultūras pasākumu un kultūras nozaru profesionāļu un informācijas apmaiņu. Starpministriju sadarbības programma būs papildu impulss kultūras darbiniekiem un apliecinājums viņu aktivitāšu nozīmīgumam.
 
14. martā Baltkrievijas kultūras ministrs Boriss Svetlovs piedalīsies izcilā baltkrievu dzejnieka un dramaturga Jankas Kupalas (1882-1942) piemiņas plāksnes atklāšanā J.Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskolā. Baltkrievijas kultūras ministrs tiksies arī ar diasporas pārstāvjiem. Latvijā darbojas 13 baltkrievu kultūras biedrības.

 

Latvijai un Baltkrievijai ir daudz saskares punktu, kas attīstījušies un pilnveidojušies gadsimtu gaitā. Baltkrievijas teritorijā dzimuši, mācījušies un dzīvojuši daudzi izcili Latvijas kultūras darbinieki, tostarp rakstnieki Veronika Janelsiņa un Eduards Salenieks, filologs Pēteris Ķikauka. Vitebskā ir apglabāta Raiņa māte Dārta Pliekšāne. Rainis uzskatīja, ka baltkrieviem Latvijā jādod iespēja attīstīt savu kultūru. Ar Raiņa atbalstu Latvijā tika izveidota baltkrievu izglītības pārvalde.

 
Nozīmīga vieta Latvijas un Baltkrievijas kultūras saskares veidošanā ir  Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta profesores Ilgas Apines pētījumam "Baltkrievi Latvijā" , kā arī Latvijas baltkrievu savienības izdotajai Dr. philol. Mirdzas Ābolas pirmajai un vienīgajai baltkrievu-latviešu un latviešu- baltkrievu vārdnīcai.
 

Līdz šim abu valstu sadarbībā uzsvars tiek likts uz partnervalsts kolektīvu uzaicināšanu piedalīties starptautiskos pasākumos – festivālos, konkursos un mākslinieku plenēros. Aktīvi norit Latvijas un Baltkrievijas reģionu sadarbība.

Ziņu sagatavoja:
Iveta Bērziņa-Bebriša,
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67330254; 26304460

Tagi: Kultūra, Sadarbība