Pociema bibliotēka pagastā ir iecienīta, šeit iedzīvotāji satiekas, komunicē, saņem literatūru, radoši izpaužas, rod informāciju, apgūst jaunās tehnoloģijas.

Bibliotēkas vadītāja Rota Donska jau vairākus gadus cilvēkiem rīko bezmaksas datorapmācību. Šoreiz datorprasmes no oktobra līdz februārim, tiekoties katru otrdienu pa 2 stundām, apguva Inese Puriņa, Anita Mazirska, Astrīda Mieze, Marija Vītoliņa, Edīte un Valdis Meļņi. Valdis līdztekus šiem kursiem apguva arī 120 stundu programmu Limbažu vakara vidusskolas organizētajos datorkursos pie skolotājas Anitas Pūces. Šo apmācību rīkoja Nodarbinātības valsts aģentūras Limbažu filiāle.

 

Pirmajās nodarbībās iepazināmies ar datorskolu Mācies pats interneta vietnē www.piesledzieslatvija.lv. Pēc tam internetā meklējām informāciju par dažādām tēmām, gatavojām prezentācijas, izveidojām epastu, iemācījāmies lietot ibanku, komunicējām portālā draugiem.lv. Nodarbību gaitā iepazinām arī bibliotēku ekatalogus, Limbažu Galvenās bibliotēkas novadpētniecības datubāzi. Arī Pociema bibliotēkā vairs nelieto papīra formulārus. Grāmatu izsniegšanu reģistrē informāciju sistēmas datubāzē. Bibliotekāre mums izrādīja ekatalogu. Kursu laikā iemācījāmies datorā veidot afišas, ielūgumus un vizītkartes. Visi bijām apzinīgi skolēni. Nenokavējām nevienu nodarbību. Mācību noslēgumā pārliecinoši tikām galā ar Rotiņas sastādīto pārbaudes darbu.

 

25. februārī R. Donska mums katram izsniedza apliecinājuma rakstu par datorpamatprasmju apguvi. Savukārt mēs bibliotekārei – 2012. gada Gaismas nesēja titula ieguvējai – dāvājām telpu jasmīnu vienos baltos ziedos un albumu. Dzirkstīja šampanietis, Inese visus cienāja ar pašceptu gardu kūku, savdabīgu ābolkūku bija uzcepusi arī Rota.

 

No katras nodarbības līdzi paņēmu ne tikai milzum daudz zināšanu, bet arī prieku. Esmu sajūsmā par jauko noskaņu, ko kopā radījām. Ja kaut ko datorā nevarēju izdarīt, kursu vadītāja skaidroja tikmēr, kamēr ar visu tiku galā, – no sirds priecājas A. Mazirska un viņai pievienojas pārējie kursanti.

Ziņu sagatavoja:
Edīte Melne
Datorapmācības kursu dalībniece
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts "Auseklis"

Tagi: apmācības, Kursi, Bibliotēku darbs, Pociema bibliotēka