2013. gada 13. martā plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks sarīkojums "Medenis", kas veltīts Jāņa Medeņa dzejai. 

 

20. gadsimta 30. gadu latviešu dzejā Jāņa Medeņa veikums ir pamanāms gan satura, gan formas ziņā. Dzejnieks pasaules redzējumu balsta latviešu mitoloģijā un ir viens no pirmajiem, kas nopietni pievērsies latviešu strēlnieku tematikai. 

 

Līdz 1944. gadam Jānim Medenim izdoti četri dzejoļu krājumi. Turpmāko dzejas ceļu pie lasītājiem pārrāva apcietinājums, ieslodzījums Bolderājas nometnē un izsūtījums uz Noriļsku. Šī posma dzejā dominējošā ir soneta forma, kurai latviešu dzejā jau vairāk nekā 150 gadus gara vēsture.

 

Sarīkojumā literatūrzinātnieks Marians Rižijs un dzejnieks Guntars Godiņš analizēs Jāņa Medeņa dzeju 21. gadsimta kontekstā. Piedalīsies folkloras kopa Skandinieki un Jāņa Medeņa ģimenes locekļi. Pasākumu papildinās kinokadri un dzejnieka balss ieraksti.

 

Sarīkojumu vadīs Andrejs Grāpis, RMM.

 

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā.Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

 

Papildu informācija: 

Maija Treile 

Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore

Tālr.: 67227782; 29631741

maija.treile@rmm.lv

www.rmm.lv