2013. gada 25. februārī plkst. 14.00 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Varavīksne" (Liepājā, Brīvības ielā 39) būs tikšanās ar grāmatas "Septiņi soļi no māla līdz keramikai" autori – mākslinieci un pedagogu Helgu Ingeborgu Melnbārdi. Pasākumā piedalās Nacionālā teātra vecākais aktieris Oļģerts Šalkonis un apgāda "Mansards" vadītājs Jānis Oga. Būs pieejams grāmatu galds par apgāda cenām. Īpaši tiek gaidīti pirmsskolas skolotāji.


20-to sarīkojuma apmeklētāju sagaida vērtīga pārsteiguma balva!

 
Par grāmatu


Apgāds "Mansards" izdevis Helgas Ingeborgas Melnbārdes grāmatu "Veidosim! Septiņi soļi no māla līdz keramikai", kurā, izmantojot bagātu vizuālo materiālu, sniegti praktiski padomi un radoši risinājumi dažāda vecuma iesācējiem keramikā. Autore dod vērtīgus ieteikumus dekoratīvo un praktiski lietojamo keramikas darbu veidošanā, kā arī receptes dažādu masu sagatavošanā no mīklas, plastilīna, vaska, papīra masas, māla un pat no sniega. Grāmatā
sniegtie padomi, kā pakāpeniski attīstīt bērnu prasmes un radošās spējas, ievērojot bērna individuālo attīstību un individuālo pieeju, ir noderīgi gan vecākiem, gan pedagogiem – kā jaunajiem, tā pieredzes bagātajiem. Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Evgēnija Loginova raksta, ka "šī grāmata ir loģisks turpinājums keramiķes profesionālajai darbībai, lielisks pieredzes apkopojums. Tas noteikti nav sauss metodisks materiāls, tā ir atvērta dvēsele, kas rosina keramiski līdzdomāt".

 

Par autori


Helga Ingeborga Melnbārde kā māksliniece un pedagoģe keramikas nozarē profesionāli strādā jau 50 gadus. Bijusi pasniedzēja Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Mākslas akadēmijā, pašlaik strādā Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē un vada pašas dibināto LU Tautas lietišķās mākslas studiju "Vāpe".