Izdevniecībā "Dalkey Archive Press" nācis klajā Eiropas labāko stāstu krājums "Best European Fiction 2012", kurā iekļauts Gundegas Repšes stāsts no stāstu krājuma "Stāsti par mācekļiem" (2009) - "Cik svarīgi būt Ernestam" (How Important Is It to Be Ernest?), ko angļu valodā tulkojusi Margita Gailītis.

Šis ir jau trešais krājums sērijā "Best European Fiction", kas ir ieņēmusi paliekošu vietu literārajā kopainā un kurā līdzās mazāk zināmiem autoriem parādās tādi vispāratzīti rakstnieki kā Hilarija Mantela (Hilary Mantel), Ingo Šulce (Ingo Schulze), Džordžs Konrads (George Konrad), Viktors Peļevins (Victor Pelevin), Enrike Vila-Matas (Enrique Vila-Matas) u.c. No Latvijas šajā sērijā iepriekš publicēts Ingas Ābeles stāsts "Kamenes un skudras" (Ants and Bumblebees) un Noras Ikstenas darbs "Elzas Kugas vecuma neprāts" (Elza Kuga's Old-Age Dementia).

 

Antoloģijas sastādītājs un redaktors ir Aleksandars Hemons (Aleksandar Hemon), pirmo reizi šīs sērijas izdevumam priekšvārdu sarakstījis ASV autors - rakstniece Nikole Krausa (Nicole Krauss). 34 stāsti no 28 valstīm krājumā sakārtoti pa tēmām - mīlestība, māksla, karš, ķermenis, - lai atvieglotu darbu grāmatu klubiem un lasītāju diskusiju grupām.

Ziņu sagatavoja:
Arita Gutāne
Latvijas Literatūras centrs
Tālr.: 67311021
www.literature.lv

Tagi: Literatūra, Stāstu krājumi, Gundega Repše