2013. gada 1. februārī plkst.19.00 Pārventas bibliotēkā (Ventspilī, Tārgales ielā 4) notiks DP Trio džeza mūzikas koncerts "ROOM".

 

DP Trio ir džeza mūzikas projekts, kurā apvienojušies Latvijas džeza mūzikas personības – Deniss Paškevičs (saksofons, flauta, bassklarnete), Edvīns Ozols (bass) un Artis Orubs (bungas, perkusijas), radot unikālu un viendabīgu mūzikas konsistenci. DP Trio izpilda grupas dalībnieku autorkompozīcijas, veidojot muzikālo vēstījumu un sapludinot kopā jazz, funk, swing, old school, world un rock-rhytmics.


DP Trio kompozīcijas pauž mākslinieku personīgās izjūtas. Katrs unikālais skaņdarbs, kurš izspēlēts saksofona, basa un bungu ietvaros, rosina ikvienam klausītājam sekot vadlīnijām, lai atvērtu personīgās spontanitātes vārtus. Paši mūziķi to sauc par krasu muzikālās performances inovāciju ne tikai Latvijas vai Baltijas mērogā, bet pat arī Eiropas vai pasaules līmenī. Koncerta laikā publika saņem gaidīto piepildījumu, aizceļojot uz fascinējošu, izsmalcinātu un veldzējošu mūzikas pasauli.


Jaunajā programmā "ROOM" DP Trio apvienojušies ar Džordžu Stīlu (George Steele) - amerikāņu mākslinieku, kurš dzīvo Latvijā un jau kopš bērnības piedalās dažādos mūzikas projektos. Mākslinieks mūzikas pavadībā klausītājus priecē, deklamējot amerikāņu dzejnieka Langston Hughes darbus. Dzejnieka daiļrade ir īpaša ar lielo džeza mūzikas ietekmi tajā, kā arī ar nozīmīgo vēstījumu par afroamerikāņu dzīvi 20.gs. 20.-60-tajos gados ASV.


Koncerts būs īpašs, jo februāris ir Afroamerikāņu vēstures mēnesis, ko ASV atzīmē kopš 1926. gada, pieminot un godinot afrikāņu izcelsmes amerikāņu vēsturi.

 

Ieeja koncertā bez maksas.