Liepāja, LETA. Tuvākajā laikā Liepājā plānots sākt Ķempes ielas mikrorajonā esošās bibliotēkas "Libris" paplašināšanu un remontu, kam pašvaldība kopumā atvēlējusi vairāk nekā 60 000 latu, informēja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde (Liepājas partija), piebilstot, ka pašlaik notiek remontdarbu veicēja izvēles process.

Bibliotēka "Libris" pašlaik izvietota Mirdzas Ķempes ielā 11, daudzdzīvokļu nama otrajā stāvā, un lasītājiem nokļūšana grāmatu krātuvē esot neērta, jo ieeja ir no sētas puses. Pērn pašvaldība no "Swedbank" meitasuzņēmuma tās pašas ēkas pirmajā stāvā iegādājusies agrākās veikala telpas, kas tiks izremontētas un pielāgotas bibliotēkas vajadzībām. Kā informēja Golde, līdzekļus pašvaldība piešķīrusi arī jau esošo bibliotēkas telpu kosmētiskajam remontam. Kopumā šiem darbiem pašvaldība atvēlējusi vairāk nekā 60 000 latu.

 

Jaunajās telpās, kurās ieeja būs daudz ērtāka - no ielas puses -, iekārtos vietu arī izstādēm, jaunās telpas savienos ar jau esošajām un pielāgos bibliotēkas vajadzībām. Golde pauda gandarījumu, ka ir izdevies atrast līdzekļus bibliotēkas "Libris" remontam, jo tā ir "mikrorajona kultūras saliņa".

 

Bibliotēku "Libris" ik dienas apmeklē ap 100 lasītāju. Bibliotēka ir viena no vairākām Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālēm.

Ziņu sagatavoja:
Rietumu Radio
© LETA

Tagi: Bibliotēku ēkas, Bibliotēku telpas, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka