2013. gada 23. janvārī plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks V. Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēkas grāmatu dāvinājuma svinīga nodošana LU Akadēmiskajai bibliotēkai par godu Ukrainas Vienotības dienai.

Dāvinājumu pasniegs Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Anatolijs Olijniks.

 

Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka jau vairāk nekā desmit gadus uztur un aktīvi attīsta sakarus ar Ukrainas lielāko bibliotēku - V. Vernadska Ukrainas Nacionālo bibliotēku, ar kuru 2001. gadā tika noslēgts sadarbības līgums. V. Vernadska Ukrainas Nacionālā bibliotēka dibināta 1918. gadā un tajā glabājas vairāk nekā 15 milj. informācijas resursu. LU Akadēmiskā bibliotēka jau vairākkārt ir saņēmusi grāmatu dāvinājumus no šīs bibliotēkas. Šoreiz tā ir nenovērtējama iespēja papildināt Ukrainas literatūras nodaļu ar 74 jaunākajiem izdevumiem par Ukrainas politiku, zinātni, vēsturi, kultūru, literatūrzinātni un mākslu. Īpaši jāatzīmē augstvērtīgās enciklopēdijas - "Ukraina: hronologija rozvitku. Imperska doba. 1800 - 1917 rr.", "Hotinska bitva 1621 - bitva za Centraljnu Jevropu", "Pravoslavni svjatini Kijeva", monogrāfiju - "Ukraina v Drugij svitovij vijni: pozgljad z XXI stolittja" divos sējumos, kas ir aktuāls redzējums par Otrā pasaules kara norisēm Ukrainā, "Istorija Ukraini v narodnih dumah ta pisnjah: dlja sered. ta st. sk. viku", poligrāfiski izcili ilustrētā enciklopēdija par Ukrainas kultūru un Ukrainas valsts veidošanās vēsturi tautas apcerējumos un dziesmās. Dāvinājumā ir Ukrainas klasiķu, piemēram, Nikolaja Gogoļa, Vasiļa Bikova darbu jaunākie izdevumi, mākslas albūms par ukraiņu īpaši aizsargājamo kultūrvēsturisko teritoriju "Nacionaljnij zapovidnik "Sofija Kiivska"" un dažādas autobiogrāfijas. Ievērojams skaits grāmatu ir par Ukrainas valsts vēstures svarīgākajiem notikumiem.

 

V. Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēkas dāvinājums nozīmīgi papildinās Ukrainas literatūras nodaļas krājumu, kurš uzskatāms par Latvijai unikālu (vairāk nekā 2000 izdevumu) un būs nopietns atbalsts Latvijas izglītībai un zinātnei.

Ziņu sagatavoja:
Viktors Urvačovs
Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas pārstāvis

Tagi: Dāvinājumi, Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka