2013. gada 24. janvārī plkst.16.00 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā (bērnu bibliotēka "Vecliepājas Rūķis", Malkas iela 4, 3.stāvs) būs tikšanās ar grāmatas "Latvijas Arhitektūra 1991 - 2011" autoru, arhitektu Jāni Dripi un grāmatas "4 rakstāmgaldi" autoru, apgāda "Jumava" prezidentu Juri Visocki.

Grāmata "Latvijas Arhitektūra 1991 - 2011" atspoguļo laika posmu no Latvijas neatkarības atjaunošanas un ir pirmais šāda veida izdevums Latvijā. Grāmata ir bagāta ar ilustratīvo materiālu, kuru papildina informatīvas ziņas par konkrēto objektu. Ilustratīvo materiālu klāstā atspoguļotas interesantākās un pievilcīgākās sabiedriskās un dzīvojamās ēkas, sporta būves, bankas, biroji un viesnīcas, tirdzniecības centri, lielveikali un saloni, ražošanas ēkas un industriālā arhitektūra u.c. Rīgā/Pierīgā, Jūrmalā, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē.


Grāmatas izdevēji uzsver: ""Latvijas arhitektūra 1991–2011" ir unikāls albums par Latvijas mūsdienu arhitektūru, kas aptver mūsu valstij tik nozīmīgo laika posmu, kurā atguvām brīvību un beidzot varējām veidot savu valsti tādu, kādu to paši vēlamies. Padomju laiku klišejisko arhitektūru nomaina jaunas identitātes meklējumi. Šis laika posms Latvijas arhitektūrā spilgti atspoguļo mākslinieciskās ievirzes, kontrastainību un žanriski diskutablo periodu valstī, kurai līdz šim nebija izdevies izveidot savu tradicionālo un raksturīgo arhitektūru dažādu varu maiņas dēļ".


Grāmatu izdevis apgāds "Jumava". Tās ģenerālsponsors – būvkompānija RBSSKALS. Grāmata rakstīta trīs valodās – latviešu, krievu un angļu. Grāmatas māksliniecisko noformējumu veidojis dizainers Jānis Dripe juniors.


Apgāda "Jumava" vadītājs un grāmatizdevējs Juris Visockis beidzot izdevis pats savu grāmatu. Grāmata "4 rakstāmgaldi" ir apkopotas četrās Jurim Visockim nozīmīgās dzīves jomās jeb sadaļās – grāmatniecība, sports, sabiedriskā dzīve un tālās zemes.


Ojārs Spārītis par jauno grāmatu saka: "Sportista, politiķa, sabiedriskā darbinieka un grāmatu izdevēja Jura Visocka dažādajās sociālajās lomās uzrunāto personību izlase atgādina Latvijas lauku spartakiādi, kuras laukumā ir pulcējušies gan republikas izlases dalībnieki, gan rajona mēroga smagsvari. Visus viņus vieno kāda zīmīga un atmiņās fiksēta reakcija uz stāstītāja mesto piespēli. Turklāt līdz finālam paliek nezināms, kurš būs uzvarētājs."

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka
Tālr.: 63422049

Tagi: Juris Visockis, Tikšanās ar rakstniekiem, Jānis Dripe