Vēl divas nedēļas iespējams pieteikt idejas un skices Latvijas Literatūras gada balvas materiālā veidola konkursam, kuru kopīgi organizē Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Literatūras centrs un Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja.

Konkursa mērķis ir Latvijas literatūras apbalvojuma "Latvijas Literatūras gada balva" (LaLiGaBa) kvalitatīvi augstvērtīgas, konceptuālas un inovatīvas idejas īstenošana, veidojot balvu, kas katru gadu tiktu pasniegta Latvijas labāko literāro darbu autoriem katrā no nominācijām.


Konkursā aicināti piedalīties kultūras nozaru un radošo industriju pārstāvji, tostarp mākslinieki, dizaineri, kā arī organizācijas, sniedzot savas idejas un risinājumus balvas veidolam saskaņā ar konkursa nolikumu. Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2013. gada 1. februāris. Pieteikumus var iesniegt Latvijas Literatūras centrā, Rīgā, Pērses iela 14-8.

 

Konkursa nolikums ir pieejams: www.laligaba.lv, www.rakstnieciba.lv, www.literature.lv un www.ventspilshouse.lv mājas lapās. Konkursā iesniegtos pieteikumus izvērtēs profesionāla ekspertu komisija saskaņā ar konkursa nolikumā noteiktajiem kritērijiem. Konkursā visaugstāko novērtējumu ieguvušajam pieteikumam atvēlētā balva ir 500 lati pēc nodokļu nomaksas.

 

2010. gadā biedrība "Latvijas Rakstnieku savienība", biedrība "Latvijas Literatūras centrs" un sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja" parakstīja sadarbības memorandu un aizsāka tradīciju ikgadēji kopīgi izvērtēt literāro veikumu. Balvas piešķiršanas tradīcijas atjaunošanas mērķis bija izteikt atzinību labākajiem darbiem, kas gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā.

 

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais profesionālā novērtējuma konkurss, kas izvērtē pašmāju literāro devumu viena kalendārā gada garumā, nominējot un apbalvojot spilgtākos sasniegumus Latvijas literatūrā vairākās nominācijās.

Ziņu sagatavoja:
Andra Konste
Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja
Tālr.: 29207353

Tagi: Konkursi, Latvijas Literatūras gada balva