2013. gada 24.-25. janvāri Daugavpils Universitātē (DU) jau 23.reizi notiks ikgadējā Humanitārās fakultātes (HF) organizētā starptautiskā konference "Zinātniskie lasījumi", kuras atklāšana šoreiz būs veltīta fakultātes jubilejai.

 

Kā ierasts, konference ir apvienojusi humanitārās jomas zinātniekus no dažādām pasaules valstīm. Arī šogad Zinātniskajos lasījumos ir pieteikušies 238 dalībnieki no 12 valstīm: ASV, Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Japānas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Taivānas un Ukrainas.

 

Konferences darbs noritēs 6 sekcijās un vairāk nekā 20 darba grupās. Tiks apskatītas valodas, literatūras un vēstures aktuālās problēmas. Kultūras vēstures sekcijas tēma, kas mainās katru gadu, šogad ir "Mūzika literatūrā un kultūrā".

 

Konferences atklāšana notiks 24. janvārī plkst.12.00 Daugavpils teātra telpās (Rīgas iela 22a). Tajā piedalīsies DU un Daugavpils pilsētas vadība, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis, LZA Goda loceklis, kinorežisors Jānis Streičs u.c. viesi no Rīgas. Tā kā pagājušā gada nogalē HF apritēja 60 gadi, atklāšanas pasākumā fakultātei būs ko teikt par paveikto studijās, sasniegumiem zinātnē un projektu piesaistē, studentu aktivitātēm un turpmākajām iecerēm. Pasākuma laikā par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu tiks sumināti arī fakultātes darbinieki, bet pateicības vārdus savai Alma mater teiks bijušie fakultātes studenti, tagadējie Daugavpils teātra aktieri.

 

Tālāk konferences darbs noritēs Daugavpils Universitātes telpās Vienības ielā 13.

 

Konferences materiāli tiks apkopoti trijos zinātniskajos rakstu krājumos: "Kultūras studijas", "Valoda dažādu kultūru kontekstā" un "Vēsture: avoti un cilvēki".

 

Papildus informācija:

 

Valentīna Liepa

Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes dekāne

Tālr.: 65424238

 

Vita Viļevko

Tālr.: 29191170