2013. gada 10. janvārī plkst. 18.00 LU Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) tiks prezentēta Liānas Langas dzejas izlase "Skatiena viela", ko krievu valodā atdzejojusi Milēna Makarova un klajā laidusi izdevniecība "Art Haus media".

 

Grāmatas atvēršanas svētki Krievijā norisinājās pagājušā gada novembra vidū Maskavā pasākumu programmas "Rīgas dienas" ietvaros.

 

""Skatiena viela" ir izlase, kas pretendē uz visaptverošu Liānas Langas līdzšinējo dzejas ainu, jo tajā iekļauti viņas izcilākie cikli - "Izpildītājs", "Skatiens", "Holdena nakts" un citi. Bet vienlaikus tā ir pavisam jauna, nebijusi dzejas grāmata, kur dzejas serdei piešķirta citas valodas miesa, un šo terra incognita var novērtēt, atklāt un iemīlēt tikai lasītājs līdzradītājs," - grāmatas priekšvārdā apgalvo rakstniece Inga Ābele.

 

Savukārt atdzejotāja Milēna Makarova par darbu pie Liānas Langas dzejas krājuma izteikusies: "Grūti vai viegli bija atdzejot Liānas Langas dzejoļus? Gan jā, gan nē. Nebija viegli, jo bija teju vai alķīmiski krieviski japārkausē augsti organizēts teksts. Bet no otras puses - viegli, jo autore raksta tādā kā kosmiskā esperanto."

 

Liānas Langas dzejas grāmatas iznākušas čehu (Sešit antén/Antenu burtnīca, Agite/Fra, 2010) un lietuviešu (Vienišieji/Bezpiederīgie, Nemunas, 2008) valodā, dzejoļi tulkoti un publicēti antoloģijās un periodiskajos izdevumos zviedru, angļu, ungāru, turku, bulgāru, franču, krievu un citās valodās.