Amerikā tiek izdota grāmata par mazas latviešu bēgļu meitenes gaitām 2.pasaules kara laikā. Grāmata, kurai jāatrodas goda vietā katra īsta latvieša grāmatu plauktā.

Stāsts, kas tajā atspoguļots, balstīts uz patiesiem notikumiem, par kādiem nestāsta neviena vēstures grāmata vai dokumentāla filma.

 

Tās skatpunkts ir maza latviešu meitene, kura nežēlīga kara apstākļos spiesta pamest savas degošās mājas Jelgavā un doties bēgļu gaitās. Grāmatu caurvij pozitīva enerģija un nerimstošas cerības, kuru dēļ šis Amerikas latvietes Skaidrites Ritas Sparks stāsts ir izdzīvojis un ticis nodrukāts.

 

Grāmata rakstīta angļu valodā, taču tas nav iemesls, lai to ignorētu. Tā nav lēta, taču šis ir nevis biznesa projekts, bet latvietes dzīves stāsts. Latvieši, kuri ciena senčus - cilvēkus, kas kara laikā bija spiesti atdot dārgāko par šo zemi, spēs saprast grāmatas vērtību. Šis stāsts ir jāuzzina katram latvietim.

 

Grāmatas nosaukums: Skaidrite Rita Sparks "From Flames to Freedom: Faith Rides the Rails", grāmatas mājaslapa: http://www.FromflamesToFreedom.com

Ziņu sagatavoja:
Diana Strautniece

Tagi: Jaunākie izdevumi, Skaidrite Rita Sparks