9. janvārī plkst.10.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Vidzeme" Brīvības gatvē 206 tiks atklāta ceļojošā izstāde "Muminu ģimene no Somijas". Izstādi atklās Somijas vēstniece Latvijā Pirko Hamalainena (Pirkko Hämäläinen).

Izstādi veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar trollīšu autortiesību turētāju Moomin Characters, izdevniecību Schildts&Söderström un Muminu žurnāla izdevēju Egmont. Somijas institūta darbības mērķis Igaunijā ir iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Muminu ceļojošo izstādi Somijas institūts organizē kopš 1994. gada.

 

Latvijā izstāde ceļo ar Somijas vēstniecības starpniecību. Tā jau pabijusi Bauskas bērnu bibliotēkā un Valmieras integrētajā bibliotēkā.

Ekspozīcijā ir Muminu sērijas romāni latviešu valodā, grāmatas un žurnāli angļu, somu un zviedru valodās, kā arī visdažādākie priekšmeti ar Muminu simboliku.

 

Apmeklētājiem būs iespēja izkrāsot Somijas institūta darbinieku sagatavotos zīmējumus vai uzzīmēt pašiem savu Muminu. Izstādes atklāšanas dienā RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme" skatītājus jau gaidīs Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" bērnu zīmēšanas studijas dalībnieku radītie Mumini.

 

Izstāde RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme" līdz janvāra beigām būs skatāma

P, O, T, C, P: 10 - 20, S: 10 - 17.

 

Kontaktinformācija bibliotēkā: 67181217.

Ziņu sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562

Tagi: Izstādes, mumini, Rīgas Centrālā bibliotēka