Trešdien, 5. decembrī, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums "Kolhoza poētika", veltīts 1970. – 1980. gadu reālisma prozai, kas pievērsās kolhoza ikdienas atainojumam.

Pasākums iecerēts kā nostalģisks veltījums prozaiķim Aivaram Kalvem 75 gadu jubilejā, un ietvers gan lasījumus autoram tuvās džeza mūzikas pavadījumā, gan literatūras zinātnieku un laikabiedru stāstus par laikmeta iezīmēm Latvijas literatūrā un A. Kalves daiļradē.


Literatūras zinātniece Ieva Kalniņa sarunā atklās autora daiļrades vēsturisko un literāro kontekstu. Baltu filoloģijas maģistrantūras 2. kursa studente Ilze Tauriņa uzstāsies ar priekšlasījumu Laiktelpa Aivara Kalves stāstu krājumā "Sarkans āboliņa lauks". A. Kalves laikabiedrs un draugs Ēriks Hānbergs dalīsies atmiņās par rakstnieku braucieniem uz Latvijas kolhoziem un piedalīšanos dažādās sadzīves aktivitātēs.


Pasākumu papildinās rakstnieka iecienītās mūzikas fragmentu atskaņojumi, kā arī fotogrāfijas no ģimenes un arhīva, A. Upīša muzeja un Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja krājuma. A. Kalves darbus lasīs LU Humanitārās fakultātes studentes. Pasākumā uzstāties aicināti arī A. Kalves dēls, prozaiķis Jānis Kalve un citi rakstniekam tuvi viesi. Īpaši pasākumam tiek digitalizēts A. Kalves balss ieraksts.


Šobrīd RMM apskatāma 1970. – 1980. gadu kultūras norisēm veltīta izstāde Smacenis. Pasākums Kolhoza poētika tematiski papildina izstādi; apmeklētāji aicināti vakara gaitā iegriezties arī izstādē un gūt plašākus iespaidus par padomju stagnācijas laiku un tā notikumiem.


Sarunu vadīs Baiba Vanaga, RMM.


Pasākums top sadarbībā ar Aivara Kalves ģimeni, Andreja Upīša memoriālo muzeju, Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju un Latvijas Universitāti.


Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30.


Sarīkojuma laikā bērniem iespēja piedalīties izglītojošā nodarbībā. Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Ziņu sagatavoja:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja
mājas lapas redaktore
Tālr.: 67227782; 29631741
www.rmm.lv

Tagi: proza, Rakstniecības un mūzikas muzejs