2012. gada 30. novembrī Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" (Liepājā, Malkas ielā 4, 3.stāvā) notiks ikgadējā Kurzemes bibliotekāru konference - "Lai priekšgājēja izturība stiprina pēcnācēju pastāvību" – Matīss Kaudzīte.

Kurzemes bibliotekāru konference ir svarīgs un nozīmīgs gada notikums. Konferences galvenais mērķis ir atgādināt par bibliotēkas un grāmatas svarīgo lomu publiskajā telpā, akcentēt mūsu vēsturiskās bagātības un cilvēkus ar kuriem esam lepni, uzsvērt mūsdienīgās bibliotēkas galveno uzdevumu - nodrošināt pieeju kvalitatīvai un visaptverošai informācijai, aktīvi piedalīties zināšanu un informācijas sabiedrības veidošanā.


Konferencē ar lasījumiem piedalīsies:

  • Liepājas muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Uļjana Gintnere "Mūža raksti" – māksliniekam un skolotājam Jānim Sudmalim 125;
  • sociologs Sandris Mūriņš "Četri praktiski stāsti par laimi. Jeb, ko sociologi par to zina?".

 

Savukārt iespaidos un pārdomās pēc IFLA 78.ģenerālkonferences Helsinkos dalīsies Silvija Tretjakova, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja, Astra Pumpura, Ventspils Galvenās bibliotēkas direktore, Ilga Erba, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore. 

 

Konferences otrajā daļā jau sesto reizi tiks pasniegta Voldemāra Caunes balva "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem". To piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas. Šo balvu 2007. gadā nodibināja Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, atzīmējot Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 230. gadskārtu un bērnu bibliotēkas 60. gadskārtu, un godinot Voldemāra Caunes ieguldījumu tās dibināšanā.

 

Voldemāra Caunes balvas uzvarētāji


Konferencē piedalīsies bibliotekāri no Kurzemes - Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Talsiem un Ventspils pilsētas un novadiem. Vienlaicīgi konference klātesošajiem piedāvās iespēju dibināt jaunus kontaktus, veicinās interesantu, radošu ideju īstenošanu dzīvē, aktualizēs un popularizēs bibliotēkas nozīmi publiskajā telpā.

 

Konferences programma

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas
Reģionālā mācību centra vadītāja
Tālr.: 63422049

Tagi: Konferences, Kurzemes bibliotekāru konference