Oktobrī un novembrī, atsaucoties Izglītības un zinātnes ministrijas aicinājumam, sabiedrībā pazīstami cilvēki pievienojās Brīvprātīgo Brigādei un kopā ar skolēniem dažādās Latvijas pilsētās veica brīvprātīgo darbu sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un pašvaldībām.

Brīvprātīgo Brigādes vizīšu mērķis bija uzsvērt brīvprātīgo darba nozīmi jauniešu karjeras izaugsmē un profesijas izvēlē.

 

Brīvprātīgo Brigāde viesojās Salaspilī, Valmierā, Alūksnē, Dundagā, Liepājā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Līvānos un divas reizes Rīgā, kur gandrīz 130 skolēniem veicot brīvprātīgo darbu bija iespēja pielaikot kādu no profesijām un saprast vai viņi vēlētos savu nākotni saistīt ar konkrēto profesiju. Kopā ar Brīvprātīgo Brigādi Latviju apceļoja žurnālists Uģis Joksts: "Es šo braucienu laikā piedzīvoju ļoti daudz emociju. Bilance bija vienkārši izcila - 99% no tām bija bagātīgi krāsainas, smaidīgas, pacilājošas un liek labi justies joprojām. Godīgi - es nekad nebiju iedomājies, ka brīvprātīgo darbs sniedz tik lielu gandarījumu. Es saprotu jauniešus, patiesībā, jebkura vecuma cilvēkus, kuri kļūst no tā atkarīgi, jo, darot cilvēciskas lietas, viņi ķer kaifu! Manuprāt, šis "dots devējam atdodas" izglābs labu daļu mūsu nācijas - gan tos, kuriem nepieciešama brīvprātīgo palīdzība, gan pašus darītājus."

 

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā Diāna Sīmansone, kas ir viena no akcijas iniciatorēm atzīmē: "Paldies visām skolām, skolēniem, skolotājiem, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas iesaistījās un atbalstīja Brīvprātīgo Brigādes iniciatīvu. Pateicoties šim atbalstam un aktīvai iesaistei, Brīvprātīgo Brigādes vizīšu laikā tika gūtas daudzas jaunas atziņas un idejas brīvprātīgo darba popularizēšanā un šīs jomas sakārtošanā. Jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīties ar dažādām profesijām un saprast, vai tas ir tas, ar ko gribētu sevi saistīt nākotnē."

 

Daudziem jauniešiem, kuri iesaistījās Brīvprātīgo Brigādes vizītēs, šī bija pirmā pieredze brīvprātīgo darbā. Viennozīmīgi lielākā daļa skolēnu atzina, ka šī nebūs arī pēdējā pieredze. Brīvprātīgo Brigādes vizītes iedrošināja un motivēja turpināt iesaistīties brīvprātīgo darbā un pašiem arī sākt meklēt iespējas savā pilsētā un novadā. Arī nevalstiskajām organizācijām bija iespēja uzrunāt jauniešus, pastāstīt par savu pieredzi, un informēt par dažādām brīvprātīgo darba iespējām, kur vajadzīgas palīdzīgas rokas un jauniešu iniciatīva. Pasākumu dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādiem brīvprātīgo darba projektiem, kas jau bija veikti un kādus paliekošus pozitīvus ieguvumus tas devis gan pilsētas, gan novada attīstības ietvaros.

 

Brīvprātīgo Brigādes koordinatore Ieva Kazaka: "Aicinu visas jauniešu organizācijas, skolas, pašvaldības, domu biedru grupas, turpināt mūsu iesākto tradīciju un organizēt līdzīgus pasākumus arī nākotnē. Daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki ir ļoti atsaucīgi un labprāt pievienosies jūsu labajos darbos, tā veicinot brīvprātīgā darba popularitāti jauniešu vidū."

 

Brīvprātīgo Brigādes vizīšu laikā kopā ar pavāru Valteru Zirdziņu Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni izmēģināja pavāra profesiju. Līvānu 1.vidusskolas skolēni basketbolista un Ghetto Games organizatora Raimonda Elbakjana vadībā iejutās pasākumu organizatora lomā. Vides entuziasts Māris Olte Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspils 1.vidusskolas skolēniem mēģināja pietuvināt dabas zinātnieku, botāniskā dārza darbinieku ikdienu. Psihoterapeite Aina Poiša un Liepājas pilsētas 5.vidusskolas skolēni pielaikoja sociālo darbinieku lomu, palīdzot Sarkanā Krusta ikdienas darbos. Jauno tehnoloģiju eksperts, blogeris Kristaps Skutelis (Krizdabz) Rēzeknē ar Rēzeknes 5. un 6. vidusskolas skolēniem mācīja senioriem apgūt internetu. Žurnālists Uģis Joksts Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēniem, aptaujājot Jēkabpils iedzīvotājus, palīdzēja iejusties profesijās, kurās nozīmīga ir spēja uzklausīt un apkopot sabiedrības viedokļus, piemēram, sociologs vai žurnālists. Kā arī Alūksnē, Uģis Joksts kopā ar Alūksnes novada vidusskolas skolēniem pirmsskolas izglītības iestādē izmēģināja pedagoga, audzinātāja profesiju. Mūziķis, raidījuma SEMs vadītājs Valters Frīdenbergs un raidījuma "Mans mīļais draugs" vadītāja Vita Baļčunaite Rīgas dzīvnieku patversmē "Ulubele" kopā ar Rīgas 13.vidusskolas skolēniem iepazina dzīvnieku kopēju, veterinārārstu darbus. Diriģents, mūzikas festivālu organizators Ints Teterovskis, žurnāliste Daina Jāņkalne un raidījuma "Kinomānija" vadītāja Anna Rozīte Latvijas Neredzīgo bibliotēkā kopā ar Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolēniem mēģināja saprast, vai bibliotekāra amats ir saistošs nākotnes karjeras izvēlē. Savukārt aktrises un pasākumu vadītājas Zanes Vaļickas vadībā Dundagas vidusskolas jaunieši iepazina dažādās Dundagas pašvaldības darbinieku profesijas.

 

Attēli no vizītēm apskatāmi šeit: http://www.draugiem.lv/brivpratigodarbs/gallery/

 

Informatīvās kampaņa jauniešiem par brīvprātīgo darba ieguvumiem svinīgi noslēgsies Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 5.decembrī, kad tiks arī sumināti konkursa "Brīvprātīgais 2012" uzvarētāji.

 

Informācijai

 

Brīvprātīgo Brigādes vizītes tika rīkotas Izglītības un zinātnes ministrijas informatīvās kampaņas jauniešiem par brīvprātīgo darba ieguvumiem un iespējām ietvaros. Kampaņas laikā notiek dažādi pasākumi un aktivitātes, lai popularizētu brīvprātīgo darbu jauniešu vidū, kā arī informētu par ieguvumiem, iespējām un pieredzi, ko var iegūt veicot brīvprātīgo darbu. Kampaņa noslēgsies ar svētku pasākumu Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 5.decembrī. Ikviens interesents interneta vietnē www.draugiem.lv/brivpratigodarbs var sekot līdzi kampaņas norisei, kā arī iegūt informāciju par brīvprātīgo darbu, brīvprātīgo darba veiksmes stāstiem, jaunumiem, ieteikumiem un iespējām iesaistīties brīvprātīgo darbā. 

Ziņu sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Sporta un jaunatnes departaments
Tālr.: 67047953

Tagi: Brīvprātīgais darbs, Brīvprātīgo Brigāde