Četri spožākie savas paaudzes dzejnieki Anna Auziņa, Inga Gaile, Kārlis Vērdiņš, Arvis Viguls un muzikālā grupa Sigma šoruden apvienojušies, lai radītu dzejas un mūzikas kompozīciju Mūsu dienu skaņu celiņš. Koncerta Rīgas pirmizrāde notiks Rakstniecības un mūzikas muzejā 29. novembrī plkst. 19:00.

Mūsu dienu sakņu celiņā parādīsies gan katra dzejnieka personība, gan visu balsis savīsies vienotā skanējumā – no liriskām un skumjām līdz sociāli aktīvām, ironiskām un provokatīvām intonācijām. Dzejas un mūzikas kompozīcija sniedz ne tikai audiālu piedzīvojumu, tā veidota kā iestudējums, kurā izmantoti skatuviskās izteiksmes līdzekļi, kas ļauj skatītājam tuvplānā sastapties ar dzeju, mūziku un to radītājiem.


Visi dzejnieki, kas piedalās projektā, pēdējā laikā likuši par sevi runāt. Inga Gaile tikko kā saņēmusi Ojāra Vācieša literāro prēmiju par dzejas krājumu Migla (2012), pirms gada šo atzinību guvis Annas Auziņas dzejas krājums Es izskatījos laimīga. Arvim Vigulam 2012. gada vasarā iznāca dzejas krājums 5:00, kura manuskripts ticis apbalvots ar Annas Dagdas prēmiju. Savukārt Kārlim Vērdiņam šoruden klajā laista kopotā dzejas grāmata Mēs.


Grupa Sigma dibināta 2005. gadā, tās sastāvā ir trīs dalībnieki: Jānis Ozoliņš (klavieres un vokāls), Kaspars Lastovskis (basģitāra) un Uģis Eihvalds (bungas). Dalībnieku iepriekš gūtā pieredze kā akadēmiskajā, tā arī populārajā mūzikā ļāvusi paplašināt redzesloku un popmūzikas izteiksmes līdzekļus sapludināt ar minimālisma elementiem, dziesmu tekstos izmantojot arī atsauces uz literatūru. Grupa koncertējusi festivālā Positivus, daudzos Latvijas klubos, uzstājusies arī festivālā Prozas lasījumi.


Scenārijs: Kārlis Vērdiņš
Režija: Inga Surgunte, Maija Treile
Māksliniece: Marija Rozīte


Dzejas un mūzikas koncerts turpmāk apceļos Latvijas reģionus.


Projekts Mūsu dienu skaņu celiņš tapis sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju.


Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ieejas maksa – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1.


Video ieskats radošajā procesā:

Ziņu sagatavoja:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja
mājas lapas redaktore
Tālr.: 67227782; 29631741
www.rmm.lv

Tagi: Dzeja, Inga Gaile, Kārlis Vērdiņš, Arvis Viguls, Anna Auziņa