Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā konkursā par valsts budžeta līdzfinansējumu atbalstīti projekti, kas saistīti ar jaunas muzeju ekspozīcijas veidošanu, literatūras tulkošanu, laikmetīgās dejas izrādēm un pētnieciskajām aktivitātēm.

Piecas Latvijas kultūras organizācijas un izdevniecības varēs īstenot savus projektus, izmantojot valsts līdzfinansējumu 15 665 latu apjomā.


KM šā gada 2. oktobrī izsludinātajā konkursā par valsts budžeta līdzfinansējumu varēja piedalīties Latvijas kultūras organizācijas un izdevniecības, kas jau bija saņēmušas Eiropas Savienības (ES) programmas "Kultūra (2007-2013)" vai ES programmas "Eiropa Pilsoņiem (2007-2013)" atbalsta darbības "Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi" finansējumu.

 

KM piešķīrusi valsts budžeta līdzfinansējumu piecu ES programmu projektu konkursos atbalstīto projektu īstenošanai. Līdzfinansējumu saņems Tukuma muzeja projekts "Savējo stāsti, ne svešo", kura ietvaros iecerēts veikt pētniecisko darbu arhīvos, atklāt jaunu muzeja ekspozīciju un vides objektu "Vārti no pagātnes uz nākotni", kā arī izveidot interaktīvas programmas vidusskolēniem.

 

Atbalstīts ir arī SIA "Liels un mazs" literatūras tulkošanas projekts, kas paredz vairāku bērnu literatūras autoru, tostarp Ingvara Ambjērnsena, Henrikas Andersones, Paula fan Lona, Piretas Raudas, Janoša, Rafaela Alberti un Kitijas Krauzeres daiļliteratūras darbu izdošanu latviešu valodā. Savukārt atbalstītais SIA "Jāņa Rozes apgāds" literatūras tulkošanas projekts paredz 2013. gadā izdot izcilā Eiropas rakstnieka Džonatana Litela daiļliteratūras darbu "Labvēlīgās".

 

Finansējumu saņems biedrības "Latvijas Jaunā teātra institūts" daudzgadu sadarbības projekts "Wilderness dance – Deja neskartā dabā", kura ietvaros tiks atbalstīta rezidenču programma radošām mākslinieku grupām no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Projekta laikā tiks veidotas laikmetīgās dejas izrādes tiešā neskartas dabas tuvumā – Dvietes palienes dabas parkā un Ainažu apkārtnē esošajās Randu pļavās.

 

Savukārt biedrības "Šamir" projekta "Tiem, kas tika aizvesti un neatgriezās: nacisma un staļinisma upuru pieminēšana" ietvaros Latvijā ir iecerētas zinātniski pētnieciskas aktivitātes, kā arī Bauskas un Rēzeknes ielu vēstures izpētes.


Plašāka informācija ir pieejama KM ES kultūras kontaktpunkta Latvijā mājas lapā: www.kkplatvija.lv.

Ziņu sagatavoja:
Lolita Rūsiņa
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67330306; 29438087

Tagi: Kultūra, Projekti, Finansējuma piesaiste