Agnese Bules izstāde "Latviešu sapnis Bauskā" Bauskas novadpētniecība un mākslas muzejā būs skatāma no 30. novembra līdz pat 2013. gada 27. janvārim. A.Bule Bauskā ar Latviešu sapni viesojas jau otru reizi. 2010. gada vasarā Latviešu sapnis bija skatāms Indras Liepas galerijā "Meistars Gothards" un ieguva plašu skatītāju uzmanību.

Šoreiz izstāžu telpas ir daudz plašākas un pa šiem gadiem Latviešu sapnis arī ir plēties plašumā un audzis augumā. Bauskas muzejā Latviešu sapnis ir mēģinājis iespiesties visos izstāžu zāles stūros un stūrīšos, nesmādējot skapjus, lādes, stelles un iekārtojies pat uz siltās krāsns augšas.

 

Izstāde Bauskā piedāvā laikmetīgu skatījumu uz latviskās identitātes meklējumiem un atradumiem. Izstādē būs skatāmas filmas "Iepazīsti Latviju" un "Latvietis pūš pīlītes", kā ir noklausāmi "Latviešu stāstiņi". Latviešu sapnis par godu Bauskai ir sarakstījis speciālu mītu.

 

Drosmīgākie latvieši un nelatvieši varēs iedzīvoties "Latviešu sapnī", proti, katrs varēs izzīlēt savu "Latviešu sapņa stāvokli". Izstādes ietvaros visi interesenti, aizpildot speciālas anketas, varēs piedalīties Latviešu sapņa mītu un stāvokļu konkursā un izstādes noslēgumā, kad tiks apkopoti iesniegto darbu rezultāti, labākie saņems balvu no Latviešu sapņa.

 

BAUSKAS MĪTS. Kādreiz senos laikos Bauska bija vieta, kur satikās visi ceļi, visas upes, visi cilvēki un visi zvēri. Bauska bija izslavēta tuvu un tālu un visa dzīvā radība bezgalīgā straumē plūda uz Bausku, lai tur satiktos. Jau sendienās runāja par kādu īpašu Bauskas magnētismu un meklēja iemeslu šādam unikālam dabas fenomenam, bet izskaidrojumu rast tomēr nepaspēja.


Kāpēc Bauskas magnētisms gāja mazumā, nav īsti zināms, bet Bauska no dienas dienā palika ar vien tukšāka. Tikai Mūsa un Mēmele savu tikšanās vietu pagaidām vēl nav mainījušas un par šīm senajām Bauskas spējām liecina vien uzraksts uz kādas Bauskas mājas sienas "pilsēta kur satiekas".