Šodien nodibinājums Rīga 2014 organizē publisku forumu "58 pilsētas: apkaimju kultūra". Forumā ar spilgtākajiem piemēriem iedzīvotāju līdzdalībai apkaimju norisēs iepazīstinās Rīgas un citu bijušo, esošo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvji.

Starptautiskajam forumam ikviens varēs sekot līdzi tiešraidē internetā. Rīga 2014 partnera "Lattelecom" īpaši izveidotā TV kanālā "Rīga 2014 forums". Kanālu meklējiet mājaslapas www.lattelecom.tv "TV tiešraide". Kanāls būs aktīvs tikai norises dienā - 16.novembrī.

 

"Viens no būtiskākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada mērķiem ir Rīgu veidot par pilsētu ar daudziem aktīviem kultūras epicentriem, kuros iespējama gan brīva pieeja kultūras notikumiem, gan iespējas iedzīvotājiem aktīvi līdzdarboties kultūras procesos,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle. „Rīgu veido 58 apkaimes, katra no tām ir savdabīgs cilvēku, vides, atmiņu un notikumu centrs. Forumā runāsim par to, kā vēl vairāk izmantot apkaimēs mītošo potenciālu, veidot pilsētvidi cilvēkiem draudzīgā un vajadzīgā veidā," pauž D.Čivle.

 

Foruma dalībnieki varēs iepazīties ar apkaimju attīstības pieredzi Liverpūlē Lielbritānijā, Esenē Vācijā, Turku Somijā, Gimaraišā Portugālē, Mariborā Slovēnijā un Marseļā Francijā. Savukārt viesis no Japānas ES-Japānas festivālu komitejas ģenerālsekretārs Šugi Kogi   parādīs, kā Eiropas kultūras galvaspilsētas fotogrāfs mainīja Japānas skolēnu dzīvi.

 

Apkaimju lomu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā ieskicēs Rīga 2014 kuratore Gundega Laiviņa. Kristīna Kižlo ar komandu un Baiba Giptere pastāstīs par Pagalmu kustību, savukārt "Lattelecom" Galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks runās par bezvadu interneta nozīmi, veicinot kultūras notikumu pieejamību arvien plašākai auditorijai. Par to, kā Rīgas apkaimes kļūst par iedvesmas avotu dizaina objektiem stāstīs grafiskais dizaineris Miķelis Baštiks.

 

Šis būs jau trešais nodibinājuma Rīga 2014 organizēts starptautisks forums. Forumos tiek analizēti temati, kas būtiski Eiropas kultūras galvaspilsētas gada sagatavošanai un pilsētas attīstībai ilgtermiņā.

 

Forums notiks Rīgas Ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, kas atrodas Ūdens ielā 6 (bijušajā ražotnes "Grīvas mēbeles" ēkā) no pl.16.00-18.30.

 

Plašāka informācija un foruma programma: www.riga2014.org

Ziņu sagatavoja:
Nodibinājums Rīga 2014
Tālr.: 29374438

Tagi: Kultūra, Rīga 2014, Eiropas kultūras galvaspilsētas, Forumi