Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18. novembrī, Rakstniecības un mūzikas muzejs (Rīgā, Pils laukumā 2) piedāvā iespēju aplūkot Baumaņu Kārļa dziesmas Dievs, svētī Latviju! rokrakstu, kas tikai uz vienu dienu tiks izlikts apskatei muzeja Baumaņu Kārļa zālē.

Rokraksts glabājas LU Akadēmiskās bibliotēkas seifā, taču par godu valsts svētkiem deponēts muzejam, lai ikviens varētu apskatīt pirms gandrīz 150 gadiem ar Baumaņu Kārļa roku rakstītās notis un tekstu.


Kāpēc šis rokraksts atšķirībā no pārējiem Baumaņu Kārļa arhīva materiāliem tiek glabāts seifā? Kā rokraksta liktenis sasaucas ar Latvijas himnas neparasto likteni? Kā tas nonācis bibliotēkā un zem kāda nosaukuma glabāts padomju gados? Par šiem un citiem jautājumiem valsts svētkos visas dienas garumā stāstīs Ligita Ašme un Kristīne Ādmine, RMM.


Baumaņu Kārļa zālē skatāms arī Latvijas himnas autora flīģelis, pie kura, iespējams, sacerēta arī valsts himna. 


Himnas manuskripts Rakstniecības un mūzikas muzejā vienu dienu bija aplūkojams pirms gada, 18. novembrī, un izraisīja plašu apmeklētāju interesi, tādēļ muzejs nolēmis šo akciju Latvijas Republikas proklamēšanas dienā atkārtot arī šogad.


18. novembrī ieeja muzejā – par brīvu! Muzeja darba laiks no plkst. 11:00 līdz 18:00. Muzejā skatāma arī izstāde Smacenis, kas pievēršas rakstnieku un mūziķu dzīves un daiļrades apstākļiem padomju stagnācijas gados; Spēlmaņu zāle (tautas mūzikas instrumenti) un Grietiņas zāle (19. gs. muzikālā dzīve Rīgā).

Ziņu sagatavoja:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja
mājas lapas redaktore
Tālr.: 67227782; 29631741
www.rmm.lv

Tagi: Manuskripti, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Rokraksti, Latvijas himna