Amerikāņu rakstnieka Džastina Kronina (Justin Cronin) episkais romāns "Pāreja" (The Passage) pirms nepilniem diviem gadiem satricināja visu literatūras pasauli, liekot par tā autoru runāt kā par jaunu Stīvenu Kingu.

"Pāreja" – vienlaikus spriedzes piesātināts romāns par apokalipsi un gudri sabalansēts psiholoģisks trilleris – par spīti lielajam lappušu skaitam, savaldzināja lasītājus visās pasaules malās. Romānu aizrautīgi lasīja gan pusaudži, gan pieaugušie, gan vīrieši, gan sievietes, un dažādās aptaujās tas saņēma Gada labākās grāmatas, Gada lasītākās grāmatas, utt. titulu.


Pats autors stāsta, ka ideju romānam "pasviedusi" viņa mazā meita ar lūgumu "uzrakstīt kaut ko interesantu, kur maza meitene izglābj pasauli". Tā tapa stāsts par sešgadīgo Eimiju, kuru pametusi māte, vajā noslēpumaini sekotāji, bet kuras rokās atrodas atslēgas uz cilvēces izdzīvošanu pēc tam, kad valdības liela mēroga eksperiments ar cilvēku gēniem ir izraisījis prātam neaptveramas sekas – pasaules bojāeju.


No 7. novembra "Pāreja" nonāk arī pie latviešu lasītāja. Vispirms klajā tiek laista  romāna e-versija, pieejama elektronisko grāmatu tirdzniecības vietā www.e-gramatnica.lv. Savukārt taustāmā grāmata veikalos parādīsies tieši mēnesi pirms savulaik izsludinātā, maiju kalendārā paredzētā pasaules gala – 21. novembrī.

 

Ziņu sagatavoja:
Apgāda Zvaigzne ABC
Reklāmas un mārketinga daļa

Tagi: Zvaigzne ABC, Jaunākie izdevumi, Džastins Kronins