2012. gada 3. novembrī plkst. 15.00 Pārventas bibliotēkā (Ventspilī, Tārgales ielā 4) notiks Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora koncerts "Es bij’ puika". Koncertā skanēs latviešu karavīru dziesmas Edgara Lindes aranžējumā.

 

Programmā "Es bij’ puika" iekļautas gan tautasdziesmas, gan nezināmu autoru radītas strēlnieku un leģionāru dziesmas, dažas melodijas no Andas Beitānes sastādītā krājuma "Kara dziesmas".


Koncertā piedalīsies solisti Ance Krauze, Andris Ērglis, Zigfrīds Muktupāvels, kā arī Edgars Linde –taustiņinstrumenti un Andris Barons – ģitāra. Kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Romāns Vanags.


Doma par karavīru dziesmu programmu Mediņa skolas zēnu korim dzima jau 2007. gadā ceļā uz Dienvidāfriku. Edgars Linde toreiz radīja aranžējumus piecām karavīru dziesmām, kuras klausītāji ar lielu sajūsmu uzņēma arī tālajā Āfrikā. Tomēr pilnībā iecere par programmu un disku īstenojās tikai 2011. gadā, kad zēnu koris atzīmēja 30 gadu jubileju.


"Mēs ar puikām daudz un nopietni runājām par leģionu, par strēlniekiem, par to, ko latviešiem vispār nozīmē karš. "Dziedādami, spēlēdami uz kariņu aizjāsim" – tas izklausās pēc rotaļas, taču daudziem tā kļūst par pēdējo. Un es jutu, ka pēc šādām sarunām puikām sāk taisnoties mugura, viņi jūtas svarīgi, ka dara tādu darbu. Tur iekšā ir liela lepnuma sajūta par zemi, kurai tu piederi," stāsta kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Romāns Vanags.


Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris ir dibināts 1981. gadā un pēdējo gadu laikā tas ir kļuvis par vienu no labākajiem zēnu koriem Baltijas valstīs. Kora popularitāti Eiropas un pasaules mērogā ir nostiprinājuši panākumi starptautiskajos koru konkursos, festivālos un koncertturnejās Austrālijā, ASV, Kanādā, Brazīlijā, Venecuēlā, Dienvidāfrikas Republikā, Singapūrā un daudzās Eiropas valstīs. Kopš 1987. gada kori vada Vispārējo Latviešu dziesmu svētku virsdiriģents, vairāku Dziesmu svētku mākslinieciskās koncepcijas autors, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, kora diriģēšanas katedras vadītājs Romāns Vanags.


Nozīmīga ir zēnu kora loma Latvijas mūzikas dzīvē – gada laikā koris sniedz ap 40 koncertu Rīgā un citās Latvijas pilsētās, regulāri piedalās labdarības pasākumos, izpildot plašu kora mūzikas repertuāru – renesanses, baroka, romantikas laikmeta, 20. gadsimta kora mūziku un, protams arī latviešu tautasdziesmas un oriģinālskaņdarbus.


Ieeja uz koncertu bez maksas.