Stambula, LETA--AFP. Turcijas skolotāju arodbiedrība pirmdien pieprasījusi varasiestādēm konfiscēt vairākas bērniem domātas grāmatas, kas satur "nezinātniskas, antisemītiskas, antiamerikāniskas" frāzes un "pazemo kristiešus, nereliģiozus cilvēkus un cilvēkus ar kreisā spārna filozofiju".

Skolotāju arodbiedrības "Egitim-Sen" iesniegusi oficiālu sūdzību pret grāmatu redaktoru par naida kurināšanu.

 

Runa ir par 15 grāmatām, kas veltītas vēsturisku personu biogrāfijām un par velti izdalītas aptuveni 1000 pamatskolu skolēniem Stambulas centra rajonā.

 

"Mēs vēlamies, lai grāmatas tiktu konfiscētas" un vainīgie saukti pie atbildības, paziņojis "Egitim-Sen" Stambulas biroja vadītājs.

 

Grāmatās Alberts Einšteins raksturots kā "netīrīgs un nevīžīgs" bērns, kurš staigā basām kājām un mīl ēst ziepes, neskatoties uz to, ka "tajos gados Gestapo bāza ebrejus krāsnīs un taisīja ziepes no viņiem".

 

Savukārt Čārlzs Darvins atainots kā "ebrejs, kurš ienīdis savu lielo degunu" un iztērējis 20 gadus, lai pierādītu savu evolūcijas teoriju, "zinot, ka tikai muļķo pats sevi".

 

Grāmatas ir izraisījuši asu nosodījumu gan sociālajos medijos, gan visā Turcijas sabiedrībā.

 

Ne viens vien turks paudis izbrīnu par to, ka Zigmunds Freids raksturots kā "izvirtuļu tēvs", bet Santaklauss - kā "puisis, kurš būtu jāsoda par ielaušanos".

 

"Egitim-Sen" ir arī aicinājusi izvirzīt apsūdzības apgabala gubernatoram un vietējām izglītības iestādēm par nevērību pret saviem pienākumiem, atļaujot šādu grāmatu izplatīšanu.

Ziņu sagatavoja:
© LETA, AFP

Tagi: Cenzūra