Rēzeknē trešdien, 17.oktobrī viesosies IT un jaunāko tehnoloģiju eksperts, radio Star FM rīta raidījuma "Zoopasta" tehnoloģiju ziņu vadītājs Kristaps Skutelis (jeb Krizdabz), lai kopā ar Rēzeknes 6.vidusskolas skolēniem veiktu brīvprātīgo darbu.

Brīvprātīgo Brigāde un vidusskolas skolēni ar Kristapu Skuteli Rēzeknes senioriem mācīs apgūt internetu. Pasākumu vadīs Uģis Joksts.

 

Brīvprātīgo Brigāde ir Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīva, kuras mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību brīvprātīgā darba sniegtajām iespējām karjeras izaugsmē.

 

Brīvprātīgo Brigādes vizīte sastāvēs no divām daļām. Dienas pirmajā daļā sākot no plkst. 10:00 IT eksperts Kristaps Skutelis un Brīvprātīgo Brigāde kopā ar Rēzeknes 6.vidusskolas skolēniem viesosies Rēzeknes pilsētas domes Sociālās aprūpes pārvaldes Pensionāru sociālo pakalpojumu centrā (Rēznas iela 41, Rēzekne) un mācīs Rēzeknes seniorus lietot internetu. Skolēniem, veicot šo brīvprātīgo darbu, būs iespēja "pielaikot" informācijas tehnoloģiju speciālista profesiju un saprast, vai ir vēlēšanās savu turpmāko karjeru saistīt ar IT jomu un jaunākajām tehnoloģijām, jo brīvprātīgo darbs ir ne tikai iespēja paveikt kaut ko nozīmīgu sabiedrības labā , bet arī iespēja jauniešiem pārliecināties par kādas profesijas piemērotību tieši viņiem.

 

Paužot pašvaldības atbalstu jauniešu brīvprātīgo darbam, pasākumā īsu uzrunu teiks arī Rēzeknes pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Iveta Balčūne. Aicinām žurnālistus pievienoties šim Brīvprātīgo Brigādes pasākumam.

 

Savukārt pēcpusdienā plkst. 14:00 Brīvprātīgo Brigāde viesosies Rēzeknes 6.vidusskolā (Kosmonautu iela 6, Rēzekne), kur notiks tikšanās ar pārējiem vidusskolas skolēniem, skolotājiem, skolēnu vecākiem. Tikšanās laikā tiks pārrunāti brīvprātīgā darba ieguvumi. Tie skolēni, kas piedalījās senioru apmācībās, dalīsies ar saviem iespaidiem, kuri tika gūti, veicot šo darbu. Par brīvprātīgā darbā gūto pieredzi stāstīs arī Brīvprātīgo Brigādes pieredzējuši brīvprātīgie. Pasākumā piedalīsies Lidija Apeināne Rēzeknes pilsētas domes Sociālās aprūpes pārvaldes Pensionāru sociālo pakalpojumu centra vadītāja, Linda Vanaga jauniešu atvērtā centra "JACIS" un biedrības "Plastilīns" vecākā jaunatnes darbiniece, Eleonora Kalašnikova jaunatnes iniciatīvu centra "Draugu Centrs" izglītības metodiķe, Neonila Ivanova jauniešu kluba "Latgales Dabas draugi" vadītāja, Ilze Rivča Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komitejas jauniešu nodaļas vadītāja, Maija Upeniece Latgales Kultūrvēstures muzeja sabiedrisko jautājumu un reklāmas speciāliste, Marija Sproģe Rēzeknes pilsētas centrālās bibliotēkas vadītāja, Inga Plaunova Rēzeknes bērnu patversmes sociālā pedagoģe, Natālija Covvo nevalstiskās organizācijas "Pasaule mūsu mājās" vadītāja, kā arī Kristaps Skutelis.

 

Noslēgumā klātesošie diskutēs par iespējām veicināt jauniešu brīvprātīgo darbu, meklējot piemērotākās metodes, lai iesaistītu jauniešus brīvprātīgā darba veikšanā un veicinātu sadarbību starp skolām, jauniešiem un iespējamām brīvprātīgā darba vietām.

 

Pasākumā Rēzeknes 6.vidusskolā aicinām piedalīties ikvienu Rēzeknes nevalstisko organizāciju, jauniešus un visus citus interesentus. Tā ir iespēja uzzināt kaut ko jaunu, dalīties savos iespaidos un piedāvāt idejas brīvprātīgā darba veicināšanai.

 

Brīvprātīgo Brigāde jau viesojās Valmierā, Līvānos, Salaspilī, Liepājā un šogad vēl ciemosies arī Alūksnē, Dundagā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Rīgā, kur jauniešiem būs iespēja "pielaikot" arī vēl tādas profesijas kā veterinārārsts, bibliotēkas darbinieks, pašvaldības darbinieks, skolotājs, sociologs, sabiedrisko attiecību speciālists, mediķis/ sociālais darbinieks. Visa aktuālā informācija atrodama interneta vietnē www.draugiem.lv/brivpratigodarbs

 

Informācijai par kampaņu

 

Brīvprātīgo Brigādes vizītes tiek rīkotas Izglītības un zinātnes ministrijas informatīvās kampaņas jauniešiem par brīvprātīgo darba ieguvumiem un iespējām ietvaros. Līdz šī gada beigām notiks dažādi pasākumi un aktivitātes, lai popularizētu brīvprātīgo darbu jauniešu vidū, kā arī informētu par ieguvumiem, iespējām un pieredzi, ko var iegūt veicot brīvprātīgo darbu. Kampaņa noslēgsies ar svētku pasākumu Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 5.decembrī. Ikviens interesents interneta vietnē www.draugiem.lv/brivpratigodarbs var sekot līdzi kampaņas norisei, kā arī iegūt informāciju par brīvprātīgo darbu, brīvprātīgo darba veiksmes stāstiem, jaunumiem, ieteikumiem un iespējām iesaistīties brīvprātīgo darbā.

 

Par Kristapu Skuteli

 

Informācijas tehnoloģiju speciālists, "blogeris", kurš vienmēr ir lietas kursā par jaunākajām tehnoloģijām pasaulē. Radio Star FM Rīta raidījuma Zoopasta tehnoloģiju ziņu veidotājs un vadītājs. www.krizdabz.lv

 

Papildu informācija:

 

Diāna Sīmansone

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā

Tālr.: 67047953

diana.simansone@izm.gov.lv

 

Informācijai par Brīvprātīgo Brigādes vizītēm:

Ieva Kazaka,

Tālr.: 26103038

ieva.kazaka@gmail.com

Ziņu sagatavoja:
Zane Bundiķe

Tagi: Informācijas tehnoloģijas, Brīvprātīgo darbs, Kristaps Skutels, Brīvprātīgo Brigāde