Jau ceturto gadu Latvijas Universitāte (LU) Bibliotēka aicina Jūs iesaistīties starptautiskās Open Access nedēļas notikumos.

Open Access ir kustība jeb iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt un atbalstīt bezmaksas brīvpieeju elektroniskajiem resursiem izglītības un akadēmiskajā vidē, veicinot zināšanu izplatību un zinātnisko atklājumu ietekmi, efektivitāti un ieguldīto investīciju atdevi.


Šogad Latvijas Universitātē Open Access nedēļas ietvaros 24. oktobrī, plkst. 18.00 pasākumā "Zinātnes kafejnīca" varēs piedalīties diskusijā "Kā gūglēt gudri jeb kā atšķirt labus brīvpieejas resursus?", kuru vadīs Juris Šteinbergs. Diskusijā tiks apspriestas brīvpieejas informācijas resursu izmantošanas iespējas un to kvalitātes izvērtēšana. Pasākums notiks LU kafejnīcā, Raiņa bulv.19.


Savukārt piektdien, 26. oktobrī, plkst. 10.00. Mazajā Aulā, Raiņa bulv. 19, aicinām Jūs piedalīties seminārā "Brīvpieejas e-resursu publicēšana: iespējas un attīstība", kurā klātesošie tiks iepazīstināti ar kaimiņvalsts Igaunijas pieredzi brīvpieejas e-resursu veidošanā un popularizēšanā, kā arī, apmeklējot semināru, Jums būs iespēja uzzināt par Latvijas kolēģu pieredzi brīvpieejas e-žurnāla izdošanā. Semināra darba valodas būs latviešu un angļu valoda.


Aicinām semināram pietiekties līdz 24. oktobrim.


Vairāk informācijas par Open Access nedēļas pasākumiem.

Ziņu sagatavoja:
Aija Putniņa
Latvijas Universitātes Bibliotēka
Informācijas un bibliogrāfijas nodaļa
Tālr.: 67551286

Tagi: Open Access, Elektroniskie resursi, Open Access nedēļa 2012