2012. gada 16. oktobrī plkst. 18.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) tikšanās ar Labas gribas vēstnieci, aktīva un veselīga dzīvesveida popularizētāju Inesi Ziņģīti.


Grūti Latvijā atrast kādu, kurš neko nebūtu dzirdējis par Inesi Ziņģīti, apbrīnojami enerģisku sievieti, kas pati sevi izcēla no paralīzes gultas un arī tagad, vairāk kā 70 gadu vecumā, ir neticami sprigana.

Kad akrobātikas nodarbībās 20 gadu vecumā Inese traumēja mugurkaulu, viņa saprata, ka dzīve jāsāk no jauna. Tiesa, tas prasīja milzu gribasspēku un darbu ar sevi. Tagad var tikai apskaust viņas vitalitāti un ķermeņa lokanību. Viņu bieži aicina dalīties savā pieredzē. Inese Ziņģīte par nozīmīgākajiem veselīga dzīvesveida aspektiem, ko nenogurusi visiem atkārto, uzskata pareizu gulēšanu, atmošanos, rīvēšanos ar mitru dvieli un rāpošanu.


Kāpēc cilvēkam būtu jārāpo visu mūžu? Tāpēc, ka tas ir visefektīvākais un visvienkāršākais līdzeklis, kā nostiprināt un sabīdīt mugurkaula skriemelīšus, padarīt elastīgas visas saites, ar ko pie mugurkaula piestiprināti mūsu locekļi, un neļaut izliekties lāpstiņām. Un pats galvenais- rāpošana neprasa nekādus kapilālieguldījumus! Rāpot var jebkur, jebkad un visos apstākļos. "Vēl līdz šai dienai esmu taisna, lokana, bez ikdienas sāpēm un ārstu izrakstītām ripām. Es pati ieeļļoju savas locītavas un skriemelīšus. Viss kustas, un līdz ar to visās spraudziņās ieplūst vai izstrādājas nepieciešamā asinsrite un vielas, kas ieeļļo locītavas," uzskata Inese Ziņģīte.


Viņas galvenā dziedniecības metode, pašas izdomāta un daudzu gadu laikā pilnveidota, ir berzēšanas ar frotē dvieli. Ar rīvēšanos Inese Ziņģīte nodarbojas katru rītu līdz āda kļūst sārta un jūtams siltums. Par šo metodi uzrakstītas grāmatas, vadītas neskaitāmas nodarbības un demonstrējumi, bet par tās iedarbību liecina Inese Ziņģītes dzīvesprieks un staltā stāja.


Nodarbības laikā Galvenajā bibliotēkā būs iespēja ne tikai ieklausīties Ineses Ziņģītes padomos, bet arī pašiem pamēģinās īstenot viņas ieteikumus. Tāpēc tiem, kas  vēlēsies ne tikai  klausīties, bet arī darboties, līdzi jāpaņem 1,20 m garš frotē dvielis, brīvs apģērbs un īsās zeķītes.


Gaidām visus, kas vēlas sākt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu! Ieeja uz pasākumu bez maksas.