Varšava, LETA--AFP. Interneta gigants "Google" trešdien atklājis virtuālu vizuālo materiālu arhīvu par nozīmīgākajiem 20. gadsimta notikumiem un personībām. Projekts "Cultural Institute" veidots sadarbībā ar 17 muzejiem un pētniecības institūtiem no visas pasaules.

Jaunajā mājaslapā atrodama informācija par holokausta upuri Annu Franku, kuras slavenās dienasgrāmatas apraksta meitenes bēdīgo likteni, Dienvidāfrikas brīvības simbolu Nelsonu Mandelu un citiem leģendāriem cilvēkiem.

 

Vietnē "www.google.com/culturalinstitute" pieejami seši miljoni arhīva fotogrāfiju, dokumentu, tekstu un filmu, ko lietošanā nodevis Aušvicas-Birkenavas muzejs Polijā, Jeruzalemes holokausta memoriālais institūts "Jad Vašem" un citas pagātnes materiālu krātuves.

 

"Mēs vēlamies ienest kultūras sektorā visas jaunākās tehnoloģijas, kas ir mūsu rīcībā," trešdien atklāšanas pasākumā Varšavā paziņoja "Google" pārstāvis Marks Josjitaka.

 

Arhīvs, kurā pašlaik pieejami materiāli par 42 tēmām, tuvākajos gados ievērojami paplašināsies, viņš norādīja.

 

"Tas ir fantastisks rīks, kas mums ļauj pārvarēt ģeogrāfiskās robežas un jebkurā laikā piekļūt muzeju kolekcijām vairākās valodās," teica Polijas Vēstures muzeja direktors Roberts Kostro. "Tā ir īsta revolūcija."

 

"Mūsdienās jācenšas saglabāt atmiņas, pielietojot visas pieejamās tehnoloģijas," uzskata Aušvicas-Birkenavas muzeja direktors Pjotrs Civinskis.

 

Pagājušajā gadā tika atklāta interneta platforma "Google Art Project", kurā var apskatīt tūkstošiem mākslas darbu augstā izšķirtspējā.

Ziņu sagatavoja:
© LETA, AFP

Tagi: Google, Cultural Institute, Vizuālo materiālu arhīvi