Piektdien, 19.oktobrī Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas lielajā zālē (Kalnamuižā) notiks jau par tradīciju kļuvušie Smiltenes, Strenču un Valkas novadu 11.Grāmatu svētki.

Katru gadu šie svētki ir ļoti gaidīti, jo ir saistoši ar plašu informācijas klāstu, diskusijām ar sabiedrībā populāriem cilvēkiem, dažādiem konkursiem un balvām. Interesanti ir visiem - bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem. Aicinām visus interesentus! Izbraukšana no Valkas kultūras nama plkst. 9:45.

 

Pasākuma ietvaros apmeklētāji varēs tikties ar rakstniekiem un žurnālistiem, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un iegādāties grāmatas par izdevīgām cenām tieši no izdevniecībām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem svētkos būs interesanti, jo programmā ir īpaši bērniem paredzēti pasākumi. Publiskā diskusija šogad veltīta tēmai "Latvijas ekonomika vienotā Eiropā".

 

No plkst.13.30 - 16.30 Grāmatu svētku ietvaros Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas telpās notiks Latvijas Bankas un Lauku bibliotēku atbalsta biedrības organizētais bezmaksas seminārs "Kādu eiro gaidām". Semināru rīko ar mērķi - skaidrot un diskutēt par eiro zonas problēmām un to risinājumiem, Latvijas ieguvumiem un riskiem, iestājoties eiro zonā un praktiskajiem eiro ieviešanas aspektiem.

 

Ir zināms, ka Latvija gatavojas eiro ieviešanai 2014. gada 1. janvārī un tas nozīmē, ka Eiro ieviešanas process skars ikvienu cilvēku, un pašvaldībām būs ievērojama loma tā praktiskajā īstenošanā un saiknē ar vietējo sabiedrību - kā ar uzņēmumiem, iestādēm, tā ar iedzīvotājiem. Latvijas Bankas Starptautisko attiecību un komunikācijas pārvaldes vadītājs J.Kravalis atzīmē, ka pašreizējie notikumi eiro zonā, pārvarot parādu krīzi, rada iedzīvotājos bažas un jautājumus par vienoto valūtu, uz kuriem ir nepieciešams saņemt atbildes.

 

Aicinām ikvienu aktīvi piedalīties bezmaksas seminārā un diskusijā, kur tiks runāts par Eiro ieviešanas kritērijiem un Latvijas ceļu uz eiro, Eiro ieviešanas Latvijā praktiskiem aspektiem, kā arī par eiro ieviešanu Latvijā un eiro zonas nākotnes perspektīvām. Semināru vadīs lektores Santa Bērziņa (Latvijas Bankas Makroekonomikas analīzes daļas vadītāja) un Dace Kalsone (LR Finanšu ministrijas eiro projekta vadītāja). Aicinām interesentus pieteikt savu dalību, rakstot uz Smiltenes novada bibliotēkas e-pastu: biblioteka@smiltene.lv vai zvanot uz tālr.64772334. Pieteikties iespējams arī elektroniski mājas lapā www.smiltene.lv, pieteikuma anketa atrodama http://www.smiltene.lv/pieteikums_seminaram/65

 

Papildu informācija:

 

Ginta Dubrovska

Valkas novada centrālās bibliotēkas direktore

Tālr.: 64724371

 

Marita Mūze

Smiltenes novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 64707584

 

Inguna Medne

Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 64707489; 29250086

Ziņu sagatavoja:
Inguna Medne
Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Tagi: Grāmatu svētki, Smiltenes, Strenču un Valkas novadu 11.grāmatu svētki