2012. gada 13. oktobrī plkst.13.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) notiks Māra Lindes jaunās grāmatas "Čingizhans" atvēršana. Grāmata izdota sērijā "Citāda vēsture". Pasākumā piedalīsies autors un folkloras kopa "Laipa".


"Čingizhans" ir sērijas "Citādā vēsture" 10.grāmata. Par Mongoļu impērijas izveidotāju, nežēlīgo karavadoni Čingizhanu daudz grāmatu sarakstīts, taču nebūt ne visas viņa uzdotās mīklas ir atminētas, liekot atkal un atkal atgriezties pie šā karavadoņa dzīvesstāsta un mantojuma. Šoreiz, jaunajā grāmatā, Māra Lindes versija par mongoļu vadoni, viņa saistību ar baltiem.


Māris Linde savu pirmo stāstu uzrakstījis 1962. gadā, tikko beidzis vidusskolu, uz drauga atrastas un uzdāvinātas vēl kara laika vācu rakstāmmašīnas. Turpinājis rakstīt arī dienot armijā, bet tad sekojis pārtraukums līdz pat 1984. gadam, kad atgriežoties Aizputē, atsācis rakstīt. Tapuši vairāki romāni, kuri gan netika izdoti, jo "neatbilda padomju dzīves īstenībai"- tā skanēja izdevniecības atbilde.


Atklātībā Lindes publikācijas sāka parādīties tikai 90. gados. Māra Lindes darbu pamatā ir patiesi notikumi, vēsturiski fakti. Darbus radot, autora mērķis ir, lai lasītājs grāmatu lasot, izjustu lepnumu par sevi, par savu vēsturi, savu kultūru.


Māra Lindes "Čingizhans" jau iekļuvis Grāmatu nama "Valters un Rapa" pirktāko grāmatu TOP 10.


Ieeja uz pasākumu ir bez maksas. Varēs iegādāties jauno grāmatu. Aicināti visi interesenti.