Londona, LETA. Pretrunīgi vērtētā tīmekļa medija "WikiLeaks" dibinātājs Džūljens Asanžs drīzumā plāno laist klajā grāmatu, kas būs veltīta brīvībai un interneta nākotnei, vēsta britu laikraksts "The Guardian".

Grāmatnīcu plauktos un interneta grāmatnīcās Asanža grāmata, kam dots nosaukums "Cypherpunks: Freedom and the Future of the Internet", nonāks 26. novembrī, un to klajā laidīs ASV izdevniecība "OR Books".

 

Grāmatas līdzautori - amerikānis Džeikobs Aplbaums, francūzis Žeremī Cimmermans un vācietis Endijs Millers-Mahuns - tiek raksturoti kā "aktīvisti no kibertelpas cīņas frontes".

 

Grāmatas teksts galvenokārt balstīts uz Asanža intervijām ar šiem aktīvistiem paša Asanža vadītajam raidījumam "The World Tomorrow", taču autori sola, ka būs arī vēl iepriekš nepublicēts saturs.

 

"Mēs aptvērām plašu jautājumu klāstu - no novērošanas līdz datu aizsardzībai, no korporatīvās ietekmes līdz politikai un pilsoņu iesaistīšanai un rīcībai, caurskatāmībai un uzticamībai, no liberālisma līdz anarhismam, no autortiesību ievērošanas līdz kultūrai, no bezpilota lidaparātiem līdz tam, kā attēlot nozieguma ainas, kurās seksuāli tiek izmantoti bērni," elektroniskā pasta vēstulē skaidroja Cimmermans.

 

Grāmata klajā tiks laista gadu pēc Asanža "neapstiprinātās autobiogrāfijas" publicēšanas, kuras izdošanu pats Asanžs centās nepieļaut.

 

Taču grāmata ne tuvu neguva tādus panākumus, kā bija cerēts, un pirmajā nedēļā pēc publicēšanas tā tika pārdota tikai 644 eksemplāros.

 

LETA jau ziņoja, ka Asanžs šobrīd patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kas vēlas viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko Asanžam izvirzījušas divas stokholmietes.

 

Ekvadora piešķīrusi Asanžam diplomātisko patvērumu.

Ziņu sagatavoja:
© LETA

Tagi: internets, Džūljens Asanžs, Jaunākie izdevumi