Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" sākusi izdot latviešu bērnu dzejoļu izlasi "Bikibuks", kuru veido atsevišķas, nelielas bilžu grāmatiņas.

Katram dzejolim atvēlēta sava grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains - mazam bērnam ērts formāts un sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks - jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu "Biki - buki", ar kuru sākas sērija.

 

Jau iznākušas pirmās 6 grāmatiņas, bet, projekta īstenošanai turpinoties, iecerēts izdot 100 dažādu paaudžu iemīļotus dzejoļus, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. "Katru gada ceturksni atskries seši jauni bikibuki," sola izdevniecības direktore Alīse Nīgale. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

 

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:

  • Nr.1. Jānis Baltvilks. Biki - buki. Mākslinieks Reinis Pētersons;
  • Nr.2. Fricis Bārda. Bezdelīdzēns un zēns. Mākslinieks Juris Petraškēvičs;
  • Nr.3. Vilma Delle. Pieci kaķi. Māksliniece Kristīne Jurjāne;
  • Nr.4. Inese Zandere. Lelles raduraksti. Māksliniece Līga Kičena (Kitchen);
  • Nr.5. Viks. Bala bala. Bana bana. Mākslinieks Edmunds Jansons;
  • Nr.6. Jānis Poruks. Tracis. Māksliniece Maija Līduma.

 

Izlasi sastādījusi "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 30 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. "Māksliniecei Rūtai Briedei, lasot meitiņai priekšā savas bērnības iemīļotās dzejoļu grāmatas, dzima ideja par vajadzību pēc vecām dziesmām jaunās krāsās. Bikibuku formāts ir mazs, taču mākslinieka darba apjoms - liels. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību, grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem. Latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. Mēs savienojam tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada - taču tās visas būs īstas šodienas grāmatiņas," uzskata sastādītāja.

 

Grāmatu izdošanu atbalsta AS "Antalis" nodrošinot, ka grāmatas drukātas uz dabai draudzīgiem, FSC sertificētiem papīriem.

 

"Bikibuka" pirmo sešu grāmatiņu atvēršanas pasākums "Atskrien pirmais Bikibuks" notiks Rīgas Grāmatu svētkos, Kongresu nama Mazajā zālē, 6.oktobrī pulksten 12.30.

 

Liels un mazs grāmatas vislētāk iespējams iegādāties www.lielsmazs.lv , kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā "Istaba" Rīgā, Kr. Barona ielā 31A, specializētajā bērnu grāmatu veikalā "Grāmatu karuselis" T/C Spice, bērnu preču veikalā muki.lv, Baznīcas ielā 31, interneta veikalā www.gramatas24.lv un citur.

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālajos tīklos -

https://twitter.com/lielsunmazs

http://www.facebook.com/lielsunmazs

sērijai BIKIBUKS-

http://www.facebook.com/BIKIBUKS

Ziņu sagatavoja:
Alīse Nīgale
Izdevniecības "Liels un mazs" direktore
Tālr.: 67282133; 29158438
www.lielsmazs.lv

Tagi: bērnu grāmatas, Jaunākie izdevumi, Liels un mazs