2012. gada 29. septembrī no plkst. 12.00 līdz 18.00 Rīgas Latviešu biedrībā notiks Atvērto durvju diena. Ikviens interesents aicināts apmeklēt vēsturisko Rīgas Latviešu biedrības namu un piedalīties daudzveidīgā un plašā sarīkojumu programmā, lai iepazītu tuvāk Rīgas Latviešu biedrības darbību.

Atvērto durvju dienas programmu ievadīs sarīkojums "Gājputnu sasaukšanās". Sarīkojums sāksies plkst. 12.00, tajā lielus un mazus uz izzinošām, praktiskām rotaļu un spēļu nodarbībām aicinās Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas "Sprīdīša skola".

 

Plkst. 13.00 Zelta zālē notiks Apaļā galda diskusija, tajā tiksies 10 starpkultūru dialoga sadarbības platformas dalīborganizācijas, lai kopīgi diskutētu par starpkultūru integrācijas veicināšanu, plānotu tālāko sadarbību un aktivitātes, kā arī iepazītos ar Latvijas Tautas foruma prezentāciju. Apaļā galda diskusija atvērta visiem interesentiem: valsts un pašvaldību pārstāvjiem, sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, māksliniecisko kolektīvu dalībniekiem. 

 

Plkst. 14.30 Baltā zāle kļūs par Rīgas Latviešu biedrības komisiju un interešu kopu viesistabu. Saviesīgajā pēcpusdienā biedrības 11 komisijas un 10 interešu kopas stāstīs un rādīs par savu darbību, paveikto un iecerēto. Gaidāmi muzikāli un literāri priekšnesumi, praktiski padomi, mini izstādes un darbosies mākslinieku darbnīca.

 

Plkst. 16.00 Līgo zālē notiks sarīkojums "Rīgas Latviešu biedrības nams – kultūrvēsturisks piemineklis. Pagātne, tagadne, nākotne". Ieskatu biedrības darbībā sniegs krājumu glabātāja Gaida Jablovska, jaunus atklājumus par biedrības namu stāstīs vēsturnieks Vladimirs Eihenbaums. Turklāt interesenti vēsturnieka pavadībā varēs doties ekskursijā, iepazīstot Rīgas Latviešu biedrības namu un kvartālu, kurā nams atrodas.

 

Noslēgumā plkst. 18.00 Baltajā zālē notiks koncerts "Mēs – no Rīgas Latviešu biedrības", kurā pulcēsies visi biedrības mākslinieciskie kolektīvi. Koncertā piedalīsies Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris, kamerkoris "Austrums", vīru koris, klasiskās mūzikas koris "Ars Longa", senioru koris "eReLBe", tautas deju ansamblis "Vija", bērnu vokālā studija "Knīpas un Knauķi", vokālā grupa "Putni", vokālais ansamblis "Saskaņa" un lietišķās mākslas studija "Rezēda".

 

Atvērto durvju dienas moto - Iepazīsti, pievienojies, darbojies! – pauž rīkotāju galveno mērķi - plašai sabiedrībai sniegt informāciju un rādīt kas ir Rīgas Latviešu biedrība, kas tajā notiek, ko tā dara. Apmeklētāji iepazīs biedrības darbību un uzzinās vērtīgu informāciju. Biedrība priecāsies, ja pēc Atvērto durvju dienas, kāds kļūs par biedrības biedru vai pievienosies kolektīvu, kopu un komisiju dalībnieku pulkam. Rīgas Latviešu biedrība ir pārliecināta, ka Atvērto durvju diena izveidosies par vērtīgu tradīciju un pulcēs dalībniekus un interesentus arī turpmāk!

 

Atvērto durvju diena ir projekta "Rīgas Latviešu biedrības kapacitātes un līdzdalības resursu stiprināšana" noslēguma sarīkojums. Projektu "Rīgas Latviešu biedrības kapacitātes un līdzdalības resursu stiprināšana" ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu biedrība uzsāka īstenot 2012. gada sākumā.

 

Ieeja brīva. Visi interesanti laipni aicināti!

 

Plašāka informācija:
RLB Projektu vadītāja Lauma Celma
Tālr.: 27043170
E-pasts: lauma@lvacentrs.lv

Ziņu sagatavoja:
Zinta Gugane
Rīgas Latviešu biedrības reklāmas un informācijas koordinatore
Tālr.: 67358548; 29528022